Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vairākās vietās Latvijā 18. novembrī tiks organizēti karogu braucieni par godu Latvijas valsts svētkiem. Lai piedalītos, tev ir vajadzīga automašīna un pie transportlīdzekļa piespraužami Latvijas karodziņi. (Foto: Publicitātes foto)

 

Svētku koncerti, karogu brauciens, ezera izgaismošana un latviskas maltītes: idejas Latvijas apceļošanai svētku brīvdienās

Dzīvesstils
2023. gada 15. novembrī 06:04 2023. gada 15. novembrī 06:04
  Mammamuntetiem.lv
Šogad pēc Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas, ko atzīmējam 18. novembrī, sekos vēl divas brīvdienas – 19. un 20. novembrī. Kādēļ gan tās neizmantot, lai apvienotu svētku svinēšanu ar Latvijas apceļošanu? Šeit notikumu apkopojums!

Izgaismo ezeru ar sveču gaismu un apskati Limbažu novadu


Svētku brīvdienām pie dabas krūts piemērots galamērķis būs Limbažu novads.  Noteikti dodies pastaigā gar jūru uz Ežurgu klintīm, aizbrauc uz Tūjas molu, kā arī apskati interesanti augošās liepu alejas Katvaru muižas parka ezera krastā. Valsts svētku vakarā plkst. 18.00 piedalies Mazezera izgaismošanā. Ar sveču gaismām tiks iedegta Latvijas kontūra apkārt ezeram.

Piedalies karogu braucienā!

Vairākās vietās Latvijā 18. novembrī tiks organizēti karogu braucieni par godu Latvijas valsts svētkiem. Lai piedalītos, tev ir vajadzīga automašīna un pie transportlīdzekļa piespraužami Latvijas karodziņi. Iepazīsti Sēliju, dodoties uz Neretu. Plkst. 12.00 brauciens tiks uzsākts no Mazzalves pagasta Krastiem. Tiem, kuriem Sigulda ir iecienītākais rudens galamērķis, ir iespēja pievienoties karogu braucienam maršrutā Sigulda-Mālpils-Ainaži-Inčukalns-Ragana-Turaida-Sigulda. Brauciena sākums plkst. 12.00, pieteikšanās šeit. Šajā pašā laikā iespējams doties karogu braucienā arī no Rumbulas lidlauka.

 

Veido gaismas ceļu un ciemojies Valmieras novadā

Sāc nedēļas nogali,  apmeklējot vietu, kur aizsākusies viena no nozīmīgākajām mūsu valsts tradīcijām – Dziesmu svētki. Neikenkalns un dabas koncertzāle atrodas Dikļos. Šeit varēsi aplūkot dažādus vides objektus, tai skaitā Skaņu birzi, kurā iespējams muzicēt un iepazīt skaņas. Ieplāno arī Kokmuižas Barona pils kompleksa apskati. Plašajā teritorijā var baudīt pastaigas simtgadīgu koku alejās, aplūkot muižas ēkas un sfērisko Saules pulksteni. 18. novembrī plkst. 18.00 pievienojies lāpu gājienam, kas norisināsies Kokmuižas parka dabas takā vai laukumā pie Valmieras kultūras centra apmeklē svētku koncertu, kurā uzstāsies Atis Ieviņš un grupa “Pērkons”.

Izskrien Latvijas kontūru pilsētā, kurā piedzimst vējš

Pavadi svētkus aktīvi – dodies uz Liepāju, lai 18. novembra rītā izskrietu Latvijas kontūru. Plkst. 9.45 dalībnieki aicināti pulcēties Jāņa Čakstes laukumā. Pēc svinīgā skrējiena baudi atpūtu Liepājas jūgendstila ielās un Vecās ostas promenādē. Dienas noslēgumā plkst. 17.00 Jāņa Čakstes laukumā apmeklē Latvijas valsts svētkiem veltītu koncertu, kurā uzstāsies atpazīstami mūziķi – Renārs Kaupers, Ainārs Mielavs un citi.

Dodies garšu ceļojumā uz Tukuma novadu

18. novembrī plkst. 13.00 apmeklē Pūres šokolādes muzeju. Šeit tevi sagaidīs ekskursijas, meistarklases un degustācijas, turklāt varēsi arī izrotāt savu šokolādes tāfelīti latviskās noskaņās. Līdz 20. novembrim Tukuma novadā tiek atzīmēts patriotiskās garšas mēnesis, tāpēc latvisku maltīti ieturi Jaunmoku pilī, Jaunpils pils krogā vai Šlokenbekas muižā. Izmanto iespēju pie reizes apskatīt šos kultūrvēsturiskos mantojumus un nakšņot kādā no šīm pilīm vai muižām. 

Patriotiskās idejas svētku brīvdienām apkopojis automašīnu nomas pakalpojumu sniedzējs “Avis”. 

Citi šobrīd lasa

Bijusī "Playboy" modele vairs neuzdrošinās iziet no mājām — iemesls visnotaļ kutelīgs 1
FOTO: "Lidl" atklājis savu 30. veikalu Latvijā; pirmais apmeklētājs rindā gaidījis kopš pusnakts 2
FOTO: Hermanis JRT atklāšanas pasākumā neskopojas ar komplimentiem: "Atjaunotā ēka ir mākslas darbs!" Smaida arī aktieri, bet kā tur izskatās?
Pievienot komentāru