Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
airBaltic

airBaltic

Finanšu ministrs Ašeradens skaidro nākamā gada budžeta prioritātes un problēmas ar iekšzemes kopproduktu

Saeima 7. decembrī otrajā lasījumā sāks skatīt nākamā gada valsts budžetu. Valsts konsolidētais budžets nākamajā gadā paredz ieņēmumus 14,486 miljardu eiro un izdevumus 16,212 miljardu eiro. Vispārējās valdības, kas aptver visu valsts un pašvaldību pārvaldes struktūru, kā arī sociālās apdrošināšanas iestādes, kopējie ieņēmumi nākamajā gadā sākotnēji plānoti 17,8 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi - 19,1 miljarda eiro apmērā. Tādējādi 2024. gadā vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8% apmērā no iekšzemes kopprodukta. Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) intervijā aģentūrai LETA saka, ka Latvijā iezīmējas fundamentāla problēma ar iekšzemes kopprodukta potenciālo izaugsmi un makroekonomiskais uzdevums ir mainīt ekonomikas struktūru, lai ekonomika spēj augt virs 3%. Savukārt Eiropas Komisija ir norādījusi, ka Latvijas budžeta izdevumu pieaugums ir lielāks par rekomendēto. Ašeradens atzīst, ka esam saņēmuši "dzelteno kartīti", un tas ir arī politisks brīdinājums, ka Saeimā budžeta otrajā lasījumā iespēju papildu finansējumam vairs nebūs.

7. decembrī

Vai tā var būt? Kariņam pārmet, ka viņš darba laikā izmantojis privātās lidmašīnas - tas valstij izmaksājis tūkstošiem eiro 4

Bijušais premjers Krišjānis Kariņš saviem braucieniem uz ārzemēm izmantojis privātās lidmašīnas, kas valstij izmaksājis tūkstošiem eiro, apgalvo "Latvijas avīzes" lasītājs, atsaucoties uz lidostā strādājoša paziņas teikto. Vai šādām sarunām ir pamats?

27. oktobrī