Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Fiziķis Dmitrijs Bočarovs. (Foto: LETA)

Seksuālā uzmākšanās jaunām sievietēm vainotais LU pasniedzējs pagaidām ar studentiem nestrādās

112
2023. gada 7. decembrī 17:42 2023. gada 7. decembrī 17:42
  Jauns.lv/LETA
Par seksuālu uzmākšanos jaunām sievietēm vainotais Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzējs Dmitrijs Bočarovs pagaidām ar studentiem augstskolā nestrādās, aģentūra LETA uzzināja fakultātē.

LU FMOF Fizikas nodaļa mērķēti aptaujāja studentes, kurām bijusi mijiedarbība ar Bočarovu studiju laikā pēdējo divu gadu laikā, kopš viņš pasniedz Fizikas nodaļā. Ne aptaujā, ne agrākās studentu atsauksmēs neesot norādīts uz nevēlamu uzvedību no pasniedzēja puses, apliecināja LU FMOF. 


Vienlaikus Bočarovs esot piekritis šobrīd studentiem nepasniegt, kā arī ir atteicies no dalības fizikas olimpiāžu organizēšanā. 

LU FMOF vērsusies arī LU Akadēmiskās ētikas komisijā ar lūgumu izvērtēt, vai Bočarova pagātnē veiktās darbības var būt savienojamas ar pasniedzēja darbu LU. Tāpat tiek apzinātas nepieciešamās darbības, lai rosinātu darbu pie LU procedūru pilnveides, kas nodrošinātu gan preventīvas darbības, gan skaidru rīcības procedūru LU saimes, jo īpaši studentu, aizsardzībai no nevēlamas uzvedības, seksuālas vai dzimumā bāzētas vardarbības, kā tas jau paredzēts LU Dzimumu līdztiesības plānā.

Fakultātē uzsver, ka tās pienākums ir saviem studentiem un nodaļas organizēto pasākumu dalībniekiem nodrošināt drošu vidi, neatkarīgi no dzimuma identitātes vai izpausmes, kas iekļauj aizsardzību no nevēlamas uzmanības.

Tāpat LU FMOF lūdz atsaukties jebkuru personu, studentu vai bijušo studentu, kas ir cietusi no fizikas mācībspēku vai personāla nevēlamas uzmanības studiju procesa vai nodaļas organizēto pasākumu laikā, rakstot e-pastu uz "fmof@lu.lv". 

"Mēs vēlamies, lai ikviena persona justos droši un uztveram nopietni jebkuru signālu par nevēlamu rīcību no mācībspēku vai personāla puses," teikts paziņojumā.

LU FMOF izteikusi "viennozīmīgu un vienprātīgu" nosodījumu jebkādām attiecībām starp mācībspēku un studentu vai nepilngadīgo, kas izriet ārpus koleģialitātes rāmjiem, teikts LU FMOF paziņojumā, atsaucoties uz medijos izskanējušo informāciju par LU FMOF pasniedzēja Dmitrija Bočarova seksuālu uzmākšanos sievietēm, tai skaitā nepilngadīgai personai un LU studentei.

Portāls "Delfi" un Latvijas Radio vēstīja, ka vairākas jaunas sievietes nākušas klajā ar apsūdzībām, ka laikā no 2013. līdz 2019.gadam viņas seksuāli izmantojuši nometņu rīkotāji no jauniešu organizācijas "K.I.D". Bočarovs bijis nometnes direktors.

Citi šobrīd lasa

Latvijas pasts un Igaunijas pasts - divas pasaules 2
Francijas policija var ielikt cietumā Kanjes Vesta sievu. Kāpēc?
VIDEO: skats, kā bērnu ved auto Viļņā, pārsteidz pat pieredzējušos policistus
Pievienot komentāru