Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

RAKUS ārste no pacienta agresīvās radinieces prasa prāvu kompensāciju

112
2023. gada 4. decembrī 22:33 2023. gada 4. decembrī 22:33
  Jauns.lv/LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārste par kāda pacienta radinieces uzbrukumu prasa 8000 eiro nodarītā kaitējuma kompensāciju, vēsta Latvijas Televīzija.

Mediķes advokāts Jānis Davidovičs pastāstīja, ka viņa kliente arī prasa lietu par uzbrukumu pārkvalificēt no administratīvā pārkāpuma procesa par kriminālprocesu. Tā kā ārstei uzbrukts darba vietā, pildot darba pienākumus un miesas bojājumi nodarīti tīši, cietušās ārstes advokāts ar slimnīcas atbalstu vērsies policijā ar lūgumu administratīvo pārkāpumu procesu pārkvalificēt par kriminālprocesu.


Valsts policijas pārstāve raidījumā vēstīja, ka cietušajai ir nozīmēta ekspertīze un tiek gaidīti tās rezultāti. Gadījumā, ja miesas bojājumi izrādīsies smagāki, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Jau ziņots, ka Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par kāda pacienta tuvinieces uzbrukumu RAKUS ārstei.

Process sākts par iespējamu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Par šādu nodarījumu likumā paredzēts 210 līdz 500 eiro naudas sods.

Kāda pacienta tuviniece, nepiekrītot ārstu konsīlija lēmumam par pacienta smadzeņu nāvi, tika nodarījusi miesas bojājumus Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas ārstei.

Austrumu slimnīcas pārstāve Ilga Namniece paziņoja, ka pacients ārstniecības iestādē tika nogādāts jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Viņam tika turpināti ārstniecības pasākumi un pēc tam veikti visi normatīvajā regulējumā noteiktie diagnostiskie izmeklējumi un ārstu konsīliji, tai skaitā smadzeņu nāves protokola uzsākšanai.

Izrādot agresīvu nepiekrišanu šim ārstu konsīlija lēmumam, pacienta tuvinieces dažādos veidos traucējušas intensīvās terapijas klīnikas darbu, bet galarezultātā viena no viņām uzbrukusi ārstei. Mediķei nodarīti miesas bojājumus un noteikta darba nespēja, bet naktī uz pirmdienu ārstei kļuvis sliktāk un viņa nogādāta slimnīcā.

Gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas ārstniecības un aprūpes personālu vai citiem darbiniekiem, nav retums, bet miesas bojājumu nodarīšana ārstam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju, atzīst Namniece.

Jautājumi par ārstu drošību un to, kam un kā būtu pareizāk paziņot šādas ziņas, plaši apspriesti sociālajos tīklos. Austrumu slimnīcā uzskata, pārkvalificējot notikušo par kriminālprocesu, zināma sabiedrības daļa varētu pārdomāt savu uzvedību un tā nedarītu, vēsta portāls "lsm.lv".

Tāpat slimnīca kopā ar juristiem spriedīšot par to, kādas personas vēl varētu pieaicināt pie šādas informācijas paziņošanas.

Rīgas Austrumu slimnīcas valdes loceklis Haralds Plaudis stāstīja, ka slimnīcā apspriesta arī iespēja ieviest videonovērošanas kameras pie apģērba, līdzīgi kā tas ir policistiem.

"Protams, katram ārstam mēs šādu kameru nepiestiprināsim. Bet acīmredzot tā ir Intensīvā terapija, tā ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnika, kur ir sensitīvas situācijas. Protams, ka šie jautājumi ir jāskatās kompleksi arī no juridiskā un pacienta drošības viedokļa," atzina Plaudis.

Līdz šim gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret personālu, nav bijuši retums. Un līdz šim lielākoties tas bijis vienas puses vārds pret otru pusi.  

Tiesa, šādai idejai ne visi piekrīt.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Pievienot komentāru