Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Veselības ministrs Hosams Abu Meri. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Veselības ministrs uzsver klimata pārmaiņu ietekmi uz sabiedrības veselību

Sabiedrība
2023. gada 4. decembrī 13:47 2023. gada 4. decembrī 13:47
  Jauns.lv/LETA
Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Kā informēja Veselības ministrija (VM), ANO Klimata pārmaiņu konference norisinājās Dubaijā divu nedēļu garumā, savukārt 3.decembrī, piedaloties valstu veselības ministriem, īpaši uzsvērta klimatu pārmaiņu ietekme uz cilvēka veselību.


Abu Meri vērsa uzmanību, ka aptuveni katra desmitā priekšlaicīga nāve Eiropā ir saistīta ar vides piesārņojumu. Viņš norādīja, ka nepieciešams īstenot konkrētus pasākumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību. Piemēram, viens no aspektiem ir cīņa pret antibakteriālo rezistenci, kas ir nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, ko vēl vairāk veicina klimata pārmaiņas. Latvijai šajā ziņā jau esot konkrētas iestrādnes.

Ministrs arī atzīmēja, ka nepieciešams rūpēties par sabiedrības veselību klimatam draudzīgā veidā, uzlabojot slimnīcās energoefektivitāti un īstenojot ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu. Tāpat būtu jāinformē sabiedrība par klimata ietekmi uz veselību un veidiem kā to mazināt.

Vizītes laikā veselības ministrs tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministru un uzaicināja uz Latviju, tāpat tikās ar Nīderlandes, Maltas, Maķedonijas un Kipras veselības ministriem, kā arī piedalījās Klimata un veselības ministru sanāksmē un Latvijas vēstniecības rīkotā pieņemšanā.

Konferences laikā Latvija pievienojās arī COP28 deklarācijai par klimatu un veselību, kas iezīmē gan klimata pārmaiņu riskus veselībai, gan piedāvā turpmāko rīcību, lai šos riskus mazinātu.

Citi šobrīd lasa

Zane Jančevska par teātri, folkloru un dabu: "Skaisti brīži gadās tad, kad tos negaida"
Dārza darbi martā: kas šomēnes jāpagūst izdarīt?
Lietuvas armija īsi un saprotami izskaidro: "Karš šodien nebūs"
Pievienot komentāru