Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Doma laukuma un Rātslaukuma Ziemassvētku egles. (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: Ziemassvētku egles Rātslaukuma un Doma laukumā rotā vairāk nekā trīs kilometrus garas siltas un baltas virtenes un ekodekors

Sabiedrība
2023. gada 4. decembrī 12:01 2023. gada 4. decembrī 12:01
  Jauns.lv
Vakar Rīgā, Rātslaukumā un Doma laukumā tika atklātas pilsētas centrālās Ziemassvētku egles. Cilvēkus priecēja krāšņie egļu rotājumi, un, kā izrādās, Ziemassvētku eglīšu dekors ir izgatavots no dabīgām un ilgtspējīgām izejvielām.

Rīgu Rātslaukumā mūs visus priecē krāšņa Ziemassvētku eglīte, kuru rotā 3D rotājumi, piemēram, sniegpārslas un dāvaniņas, kas izgatavotas no neparastiem videi draudzīgiem materiāliem.


"Eko-dekori ir veidoti ar 3D drukāšanas tehnoloģiju no pārstrādāta plastika un papildināti ar krītošas lāstekas gaismas efektu. Noformējuma kompozīcija papildināta ar gaismas elementiem – silti baltām virtenēm ar mirdzuma efektu," paskaidroja svētku noformējuma uzņēmuma "Studio Des Fetes Latvija" izpilddirektore Jevgenija Verovska.

Eko dāvaniņas ar gaismu ir izvietotas Rātslaukumā, jo krāsu un noformējuma koncepcijas stils atbilst minētajai vietai un uzsver akcentus uz greznumu, jo rotājumi tiek veidoti zelta krāsā. Dienas laikā dekori veido kompozīciju ar zelta bumbām, kas piešķir egles noformējumam svinīgu efektu.

Egles rotāšanai izmantoti tūkstoš astoņi simti metru siltas baltas virtenes, sešdesmit eko-dekori – drukātie PVC rotājumi un sešdesmit astoņas mirdzošas opāla un zelta mantiņas.

Savukārt Doma laukumu rotā omulīga, dabas iedvesmota egle ar nosaukumu "Ziemas putniņi". Krāsu un noformējuma koncepcijas stils atbilst minētajai vietai un uzsver akcentus uz latviešu tradīcijām.

"Tā ir leģenda par Zelta gaili Doma katedrālē, kas aizsargā Rīgu. Līdzīgi kā Ziemassvētku vecīša mazie palīgi, arī šie putni stāsta Rīgas iedzīvotājiem, ka viss ir labi un ka viņi var justies droši. Visi var jautri svinēt Ziemassvētkus un sajust šī maģiskā laika gaisotni," saka Jevgeņija Verovska.

Egle ir noformēta ar 3D apzeltītiem koku dekoriem, kas attēlo pilsētas ziemas putniņus. Šie rotājumi ir izgatavoti Lietuvā.

Rotājumi ir izgatavoti no finiera un nokrāsoti zelta krāsā. Dizainers Dominiks Koncevičus atzīmē: "Silti balta LED strēmele izceļ putnu kontūru, radot pasakas efektu."

Egli rotās 80 koka ziemas putni, 1800 metrus siltas, baltas virtenes un 192 spīdīgas sarkanas un zelta mantiņas.

Jauns.lv jau vēstīja, ka svētdien, 3. decembrī, Rātslaukumā un Doma laukumā tika iedegtas Rīgas Ziemassvētku egles.  

Tāpat Dama laukumā 23. reizi durvis vēris arī tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Tie, kas vēlēsies, tur varēs sajust Ziemassvētku atmosfēru, iegādāties dāvanas un baudīt plašu kultūras programmu.

Citi šobrīd lasa

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru