Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā var nogaršot karstvīnu, putraimdesas luņķi un pat cūkas šņukuru! Bet cik tas maksā? 4

Sabiedrība
2023. gada 3. decembrī 20:40 2023. gada 3. decembrī 20:40
  Jauns.lv
No sestdienas, 3. decembra, 23. reizi durvis vēris arī tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Tie, kas vēlēsies, tur varēs sajust Ziemassvētku atmosfēru, iegādāties dāvanas un baudīt plašu kultūras programmu.

Tirdziņu rotās tūkstošiem gaismiņu, īpašas svētku dekorācijas un skanēs Ziemassvētku mūzika, radot priecīgu un svētkiem raksturīgu noskaņu.  Doma laukumā varēs apskatīt un iegādāties suvenīrus, mājražotāju un amatnieku darinājumus, kā arī baudīt dažādus ēdienus un dzērienus no vairāk nekā 80 tirgotājiem.


Jauns.lv novēroja, ka tirdziņā karstvīns pieejams cenās no 5 -7 eiro. Arī karstais dzēriens ar melno balzamu maksās 7 eiro. Karstalus - 5 eiro, kafija - 3 eiro. Tādi kokteiļi kā karstais punšs, džinābols, karstais "Wendijs", "Spicā Rīga" izmaksās 6 eiro.

Ja gribās kaut ko iekost, tad pīdzādziņš ar sieru vai gaļu izmaksās 3 eiro. Ja griba ieturēties pamatīgāk, tad cūkas stilbiņš maksās 16 eiro, šņukurs vai ribiņas - 9 eiro. Arī tradicionālais Ziemassvētku cūkgaļas vai vistas iesms izmaksās 9 eiro. Tāpat maksās arī pīles stilbs.

Ziemassvētku tirdziņā var pamieloties. (Foto: Jauns.lv/Juris Rozenbergs)

Putraimdesa jau maciņam būs draudzīgāka  - tikai 8 eiro par luņķi. Mednieku desiņas un pelēkie zirņi ar speķi jau būs krietni demokrātiskāk  - 6 eiro. Štovēti kāposti un kartupeļi  - 4 eiro. Bet, ja gribas "piesiet dūšu", zupa ar gaļu par pieciem eiro!

Glītas koka kastītes - svečturi ar koku ornamentiem un latviešu tradicionālajām zīmēm maksās no 10-20 eiro. Jārēķinās, ka dāvanu iegāde Doma laukuma tirdziņā “kaut ko” maksās.

Tirdziņš ik gadu domā arī par tā mazākajiem apmeklētājiem. Līdzīgi kā aizvadītajos gados Doma laukumā nedēļas nogalēs būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs vizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, klātienē apskatīt dzīvas aitiņas, kā arī doties izjādēs ar ponijiem.

Tirdziņā paredzēta plaša kultūras programma. Tā priecēs apmeklētājus ar tradicionālām un tautiskām izklaidēm, kā arī deju vakariem dīdžeju pavadībā. Plašākai kultūras aktivitāšu klāsts plānots tieši nedēļas nogalēs. Piektdienās Latvijā labi pazīstami DJ kā Artis Volfs,

All-Viss, DJ Aspirīns un citi priecēs apmeklētājus ar jautru noskaņu un mūzikas pavadījumu ziemas dejām sniegā. Sestdienās un svētdienās uzstāsies dažādi tautas un pašdarbības kolektīvi, kori, plānota bērnu vokālo ansambļu uzstāšanās. Brīvdienās neatņemama tirdziņa sastāvdaļa ir Ziemassvētku vecītis un tirdziņa rūķi.

Tirdziņš Doma laukumā darbosies līdz 2024. gada 7. janvārim.

Atzīmējot pirmo Adventi, šodien Doma laukumā un Rātslaukumā arī oficiāli tika iedegtas Ziemassvētku egles, ko pieredzēt bija atnākuši simtiem cilvēku. 

Rīgā arī šodien notika tradicionālais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens.  

Citi šobrīd lasa

Sievietei ir laimīga kopdzīve ar ideālu vīru, bet viņa krāpj viņu ar bravūrīgu baikeri. Kāpēc?
Viļņā meklē 13 gadu veco Medu; policija lūdz šo nesalīdzināt ar meitenes nolaupīšanu Kauņā
Mazajam Tomam ir agresīvs galvas smadzeņu audzējs. Ja iespējams, ziedo, lai palīdzētu piepildīt viņa sapni
Skatīt visus komentārus