Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Ziemassvētku vecīši ikgadējā labdarības skrējienā jož pa Vecrīgas ielām

Sabiedrība
2023. gada 3. decembrī 19:43 2023. gada 3. decembrī 19:43
  Jauns.lv/LETA
Šodien, 3. decembrī, Vecrīgā notika ikgadējais visai ģimenei paredzētais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens, kurā tika vākti līdzekļi programmai "Care Mobile", kas nodrošina bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem, informēja Rīgas Starptautiskā Rotari kluba pārstāvis Kārlis Bankovičs.

Lai piedalītos pasākumā, tā dalībniekiem bija jāiegādājas biļete, kas nodrošināja dalībniekus arī ar Ziemassvētku vecīša tērpu.  


Ziemassvētku vecīšu skrējiens notiek kopš 2008.gada. Pērn labdarības skrējienā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Savāktie līdzekļi izlietoti atbalstot dažādas organizācijas Latvijā. Šogad līdzekļi tiks novirzīti organizācijas "Ronald McDonald House Charities Latvija" (RMHC Latvija) bērnu programmai "Care Mobile". Bankovičs klāsta, ka daudziem bērniem un pusaudžiem, kuri dzīvo lauku reģionos, nav pieejami kvalificēti medicīnas speciālisti tuvu viņu mājām. Lai apmeklētu medicīnas speciālistu, ģimenei jāmēro liels attālums līdz Rīgai, daudzām ģimenēm trūkst līdzekļu šādu braucienu veikšanai.

Bērnu programma "Care Mobile" šogad deviņu mēnešu laikā ir sniegusi vairāk nekā 4000 bezmaksas medicīniskās konsultācijas 3300 bērniem 40 dažādās vietās Latvijas lauku reģionos un 303 medicīniskās konsultācijas 212 ukraiņu bērniem, kuri uzturas Latvijā. Tāpat RMHC Latvija sniedz medicīnisko aprūpi arī iedzīvotājiem Ukrainā. Deviņu mēnešu laikā dažādās Ukrainas vietās sniegta medicīniskā palīdzība 14 610 pacientiem.

Rīgā šodien tāpat cilvēki pulcējās uz Ziemassvētku egļu iedegšanu Doma laukumā un Rātslaukumā.

Pirmā Ziemassvētku egle Rīgā šogad tika iedegta Rātslaukumā kopā ar dziedātājiem Ievu Sutugovu, Ati Ieviņu un vokālo grupu "Fortūna". Pasākuma laikā varēja sekot līdzi egles piedzīvojumiem ceļā no Gaujas mežniecības – Siguldas novada Jūdažiem - uz Rātslaukumu. Pasākuma izskaņā notika Ziemassvētku egles iedegšanas ballīte – dejas un rotaļas DJ Markus Rivas vadībā. Pasākumu vadīja Kaspars Ozoliņš.

Ziemassvētku egle tika iedegta arī Doma laukumā. Pasākuma laikā uzstājās Māris Sirmais un koris "Latvija", kā arī bērnu ansamblis "Knīpas un Knauķi".

Citi šobrīd lasa

Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 1
Ogres mēru sadusmo tehnikuma audzēkņi 5
FOTO, VIDEO: ar speķa pīrādziņiem un brūnu dzērienu karafē. Nacionālā teātra zieds ierodas uz "Atgriežamies Latgolā" pēcizrādes ballīti
Pievienot komentāru