Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ieva Leiniša/LETA

Arī šogad valsts mežos katra ģimene drīkst cirst vienu eglīti Ziemassvētkiem

Sabiedrība
2023. gada 1. decembrī 11:57 2023. gada 1. decembrī 11:57
  Jauns.lv/LETA
AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene, gatavojoties svētkiem, var nocirst vienu Ziemassvētku eglīti, liecina LVM publiskotā informācija.

Iedzīvotājiem ieteikts apsekot LVM teritorijas izmantojot "LVM GEO" lietotni. Fona karšu sadaļā pieslēdzot "LVM meža karte", ar apzīmējumu "LVM" kartē tiks attēlotas valsts mežu teritorijas. Tāpat dabā var vadīties pēc LVM īpašuma zīmēm, kas uzstādītas uz LVM robežas ceļa vai kvartālstigas malā un kvartālstigu krustpunktos.


Vienlaikus LVM atgādina, ka eglīti atļauts cirst grāvju malās, kvartālstigās, meža ceļu malās, zem elektrolīnijām un pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem.

Cērtamajai eglītei jābūt augstumā līdz trim metriem, bet celma diametram desmit centimetrus no zemes ir jābūt līdz 12 centimetriem. Eglīte jāzāģē līdz ar zemi, lai asais celms nesavaino citus meža apmeklētājus un zvērus, bet nevajadzīgos nozāģētos zarus var atstāt turpat mežā.

Eglītes ciršanai var izmantot gan cirvi, gan mačeti, bet LVM iesaka izmantot zāģi.

Ziemassvētku eglītes ir aizliegts cirst priežu, egļu, melnalkšņu un jaukta tipa jaunaudzēs, citu īpašnieku mežos bez atļaujas, aizsargājamās teritorijās un publiskos dabas parkos.

Vienlaikus LVM informē, ka LVM vēstniecība Rīgā, Vaiņodes ielā, iespējams iegādāties arī eglītes podiņā, kas audzētas LVM kokaudzētavās.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Citi šobrīd lasa

Dārza darbi martā: kas šomēnes jāpagūst izdarīt?
Dzeramnaudas pasaulē un Latvijā: cik atstāt, lai neaizvainotu apkalpotājus 3
Lietuvas armija īsi un saprotami izskaidro: "Karš šodien nebūs"
Pievienot komentāru