Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nozieguma vieta (foto: Sadursme)

Uzņēmēja Ļubkas slepkavības lietā policija lūdz videonovērošanas ierakstus

112
2023. gada 29. novembrī 14:37 2023. gada 29. novembrī 14:37
  Jauns.lv/LETA
Valsts policija aicina iesniegt videonovērošanas ierakstus, kas veikti Rēzeknes apkārtnē uzņēmēja Andra Ļubkas slepkavības dienā.


"Veicot sevišķi smaga nozieguma izmeklēšanu, Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus un aculieciniekus, kuri šī gada 17.novembrī laika posmā no plkst.13.55 līdz 15.10 atradās Rēzeknes novada Bērzgales, Lendžu, Bižu, Sarkaņu, Zeltiņu ciemos un to apkārtnē, pārvietojās ar automašīnām vai kājām, kā arī viņu rīcībā ir video ieraksti no video novērošanas kamerām, kas atrodas stacionāros objektos vai transportlīdzekļu videoreģistratoros," teikts policijas paziņojumā.

Šis aicinājums saistīts ar uzņēmēja Ļubkas slepkavību, kas notika Rēzeknē 17.novembrī ap plkst.13, paziņoja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte. Kā vēstīja Latvijas Televīzija, līdz pagājušās nedēļas izskaņai policijai vēl nebija izdevies atrast slepkavības ieroci.

Saistītās ziņas

Nogalinātā Ļubkas dēls: aizdomās turētās personas apmelo manu tēvu, lai novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem 1
"Ja es nebūtu vīram pažēlojusies, šī traģēdija nenotiktu," uzņēmēja Ļubkas iespējamās slepkavas dzīvesbiedre pastāsta savu notikušā versiju
Igors Haits tiek apcietināts aizdomās par Latgales uzņēmēja Andra Ļubkas slepkavību; otrs aizdomās turētais paliek uz brīvām kājām

Jau ziņots, ka Rēzeknē 17.novembrī pie tirdzniecības centra ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots uzņēmējs Andris Ļubka. Aizdomās par slepkavības pastrādāšanu dažas stundas pēc tās tika aizturēts 1975.gadā dzimušais Igors Haits. Slepkavība esot notikusi pēc sadzīviska rakstura konflikta.

Šāvējs pēc tam pameta notikuma vietu ar automašīnu "Volkswagen Touareg", kurai pie stūres sēdēja cits vīrietis. Pēc policijas sniegtās informācijas, aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs, kurš savukārt apgalvo, ka policijā esot pieteicies pats, līdz ko uzzinājis par meklēšanu.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs bija 1975.gadā dzimušais Haits, kurš izkāpis no automašīnas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā. Par Haita aizturēšanas apstākļiem sīkākas ziņas nav sniegtas.

Haita šoferis, 1991.gadā dzimis vīrietis lietā ir otra aizdomās turētā persona. Policija bija lūgusi apcietināt arī viņu, taču tiesa apcietinājuma piemērošanu atteikusi, līdz ar to šai personai policija noteiks ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tomēr policija grasās apstrīdēt izmeklēšanas tiesneša lēmumu un tomēr lūgt šoferi apcietināt.

Sākotnēji kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 116.panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, bet vēlāk tas pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos grupā.

Citi šobrīd lasa

Atklāts princeses Ketrīnas "veiksmes noslēpums" karaliskajā ģimenē 5
VIDEO: rīdzinieks ieraudzīja, kā sieviete "izved pastaigā" bērnu, un izsauca policiju 2
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1
Pievienot komentāru