Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: pie valdības ēkas izlikti oranži kurpju pāri, simbolizējot nogalinātās un no vardarbības cietušās sievietes

Sabiedrība
2023. gada 24. novembrī 15:12 2023. gada 24. novembrī 15:12
  Jauns.lv/LETA
Atzīmējot Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievietēm, šodien biedrība "Sievietei paveicās" sadarbībā ar Rīgas Zonta klubu iepretim valdības ēkai rīko akciju "Kur viņa palika?", ar izvietotiem oranžiem kurpju pāriem simbolizējot nogalinātās un no vardarbības cietušās sievietes.

Kā novēroja aģentūra LETA, Brīvības alejā izvietoti vairāk kā 100 dažādi kurpju pāri, no kuriem katrs otrais ir oranžā krāsā. Lielākā daļa no tiem saņemti ziedojumos no abu organizāciju atbalstītājiem un citiem aktīvistiem, bet vēl dažus šodien atnesuši iedzīvotāji.


Organizācijas "Sievietei paveicās" līdzdibinātāja Marta Kraujiņa aģentūrai LETA stāstīja, ka kurpju pāri simbolizē sievietes, kuras ir mirušas vardarbības dēļ vai cietušas no tās. Tas ir aicinājums politiķiem ratificēt Stambulas konvenciju, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību, ka nav gluži tā, ka "sieviete vienkārši pazūd".

"Kurpes simbolizē, ka šajā vietā ir bijusi sieviete, ka viņai ir bijis vārds, darbs, ģimene un sapņi. Tā dēļ, ka mēs nespējam šīs sievietes pasargāt, viņu vairs nav," akcijas ideju skaidroja Kraujiņa.

Saistītās ziņas

Latviešu valodā nepareizi iztulkota Stambulas konvencija 1
Uzņēmējs Pēteris Šmidre par Stambulas konvenciju: "Kāpēc klusē feminisma piekritēji?" 1
Sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri kļuvuši par tuvinieku vardarbības upuriem

Viņa sacīja, ka šīs dienas laikā vairāki garāmgājēji esot bijuši ievērojuši izvietotās kurpes, nākuši klāt, lai apvaicātos par notiekošo, kā arī, lai pateiktu paldies rīkotājiem par problēmas aktualizēšanu.

Pēc biedrības rīcībā esošās informācijas, katra trešā Latvijas sieviete attiecībās pieredzējusi psiholoģisku, fizisku vai seksuālu vardarbību vai vairāku vardarbības formu kombināciju. Ja salīdzina datus par sievietēm, kuras noslepkavojoši ģimenes locekļi vai intīmie partneri, tad Latvijā šis rādītājs ilgstoši ir viens no sliktākajiem Eiropā, pauž biedrība. Kopš 2016.gada, kad atsevišķi politiķi uzsāka kampaņu pret Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvencijas ratificēšanu, Latvijā ģimenes locekļu vardarbības dēļ dzīvību ir zaudējušas 133 sievietes.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Pievienot komentāru