Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ārlietu ministrija brīdina Latvijas uzņēmējus par satraucošu situāciju uz Polijas–Ukrainas robežas

Sabiedrība
2023. gada 22. novembrī 16:32 2023. gada 22. novembrī 16:32
  Jauns.lv
Polijas auto pārvadātāji uzsākuši protesta akciju, bloķējot kravas transporta kustību vairākos robežpunktos ar Ukrainu. Protesta akcijas organizētāji pieprasa atcelt Eiropas Savienības atviegloto kārtību Ukrainas pārvadātājiem, informē Ārlietu ministrija.

Izveidojušās garas rindas gan iebraukšanai Ukrainā, gan atgriežoties no Ukrainas Eiropas Savienībā. Ukrainas pusē robežas šķērsošanu gaida vidēji 1,5 tūkstoši kravas automašīnu. Atsevišķi pārvadātāji gaida divas nedēļas, lai šķērsotu robežu. 


Ārlietu ministrija šobrīd meklē risinājumus sarunās ar Poliju, lai mazinātu blokādes radītos zaudējumus Latvijas uzņēmumiem. Latvijas vēstnieks Polijā ciešā koordinācijā ar Baltijas valstu vēstniekiem uztur dialogu ar atbildīgajām Polijas valsts iestādēm. Eiropas Komisija ir informēta par situāciju un organizē sarunas ar Polijas, Slovākijas un Ukrainas pārstāvjiem, lai rastu risinājumus un pārtrauktu blokādi. 

Plānojot kravu pārvadājumus uz un no Ukrainas, aicinām ņemt  vērā radušos situāciju uz Polijas–Ukrainas robežas, kā arī atsevišķos punktos uz Slovākijas–Ukrainas robežas un paredzēt papildu laiku robežas šķērsošanai. Tāpat aicinām izvērtēt iespējas izmantot citu ES dalībvalstu robežas šķērsošanas punktus ar Ukrainu, vienlaikus apzinoties ģeogrāfiskos un robežpunktu kapacitātes aspektus.

Citi šobrīd lasa

Ārsti dalās ir trim retāk zināmām zarnu vēža pazīmēm, ko nedrīkst ignorēt
Skandālu izraisījusī dziedātāja LP ar karodziņu pie krūtīm atvainojas ukraiņiem: "Es jūs mīlu un atbalstu" 2
FOTO: Hermanis JRT atklāšanas pasākumā neskopojas ar komplimentiem: "Atjaunotā ēka ir mākslas darbs!" Smaida arī aktieri, bet kā tur izskatās?
Pievienot komentāru