Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO; FOTO: Latvijas un NATO sabiedroto militārās tehnikas parāde Rīgā

Sabiedrība
2023. gada 18. novembrī 16:08 2023. gada 18. novembrī 16:08
  Jauns.lv
Sestdien plkst.13.30 Rīgā, 11.novembra krastmalā, notika Latvijas proklamēšanas 105.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Parādi, kurā piedalījās aptuveni 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēja Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns, bet to pieņēma Nacionālo bruņoto spēku augstākais vadonis, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.


Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljons, kuriem šogad uzticēts nest Latvijas armijas karogu. Aiz Latvijas armijas karoga grupas karogu nesa Daudznacionālās divīzijas štāba "Ziemeļi" karoga grupa, NATO spēku integrācijas vienība, kā arī trīs Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes - Baltijas Aizsardzības koledžas karoga grupa.

Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus gan starptautiskajās operācijās, gan apgūst iemaņas un prasmes militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Šogad parādē otro reizi piedalās arī Ukrainas karoga grupa. Latvija turpina sniegt militāro palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem. 

Nacionālos bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Mācību vadības pavēlniecības karoga grupa, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skolas karoga grupa, Kājnieku skolas karoga grupa, Kaujas atbalsta nodrošinājuma mācību centra karoga grupa, Sakaru skolas karoga grupa, Jūras spēku mācību centra karoga grupa, Štāba bataljons, Jūras spēki, Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecība, Zemessardzes karoga grupa, Zemessardzes 1.Rīgas brigāde, 2.Vidzemes brigāde, 3.Latgales brigāde, 4. Kurzemes brigāde, un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Sabiedroto bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības.

Tāpat parādē piedalījās vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas un Jaunsardzes.

Saistītās ziņas

FOTO: Saeima sanāk uz valsts svētku svinīgo sēdi
Premjere valsts svētkos aicina tautu likt lietā savu drosmi un uzdrīkstēšanos
Kur saņemt medicīnisko palīdzību svētku brīvdienās?

Parādes muzikālo noformējumu nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, Jūras spēku orķestris un Zemessardzes orķestris. Parādes kājnieku vienības militāro orķestru pavadībā turpināja gājienu pa Kaļķu ielu, Brīvības ielu, Bruņinieku ielu līdz Skanstes ielai.

Parādi noslēdza Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums.

Citi šobrīd lasa

Čārlzs Spensers atklāj māsas princeses Diānas "galveno vēlēšanos"
Tā notika dokumentālās filmas "Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks" pirmizrāde
"Ak dieviņ, kas notiek, baisi dzīvot. Pie mums viņi no kurienes?!?": Putina dzimtās pilsētas iedzīvotāji sāk uz savas ādas izjust "specoperāciju" Ukrainā 1
Pievienot komentāru