Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aizsardzības ministrs Andris Sprūds. (Foto: LETA)

Aizsardzības ministrs: Latvijas karavīru ieguldījumu atzinīgi novērtē arī sabiedrotie Kosovā

Politika
2023. gada 15. novembrī 22:00 2023. gada 15. novembrī 22:00
  Jauns.lv/LETA
Latvijas karavīru ieguldījumu atzinīgi novērtē arī sabiedrotie Kosovā, norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds, kurš trešdien apmeklēja Kosovu.

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā, apmeklējuma laikā aizsardzības ministrs tikās ar NATO vadītās starptautiskās operācijas Kosovā (KFOR) Latvijas kontingenta karavīriem un komandieri majoru Guntaru Mežalu, kā arī starptautiskās operācijas komandieri ģenerālmajoru Okzanu Ulutas.


"Man ir liels gods valsts svētku nedēļā satikt mūsu kontingenta karavīrus Kosovā. Mēs dzīvojam sarežģītā laikā, drošības situācija arī Kosovā nav vienkārša. Esmu pateicīgs par mūsu karavīru dienestu, stiprinot drošību Eiropā un Latvijā," vizītes laikā norādīja Sprūds.

Jautājumi par drošības situāciju Kosovā un Latvijas kontingenta iesaisti NATO starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā apmeklējuma laikā tika pārrunāti arī ar NATO vadītās starptautiskās operācijas Kosovā komandieri ģenerālmajoru Ulutas.

Jau ziņots, ka šī gada 7.septembrī Saeima apstiprināja Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Kosovā līdz 2025.gada 31.decembrim.

Balstoties uz ANO Drošības padomes 1999.gadā pieņemtu rezolūciju, NATO vadītā starptautiskā operācija Kosovā tika sākta 1999.gada jūnijā pēc ilgstoša starpetniska konflikta Balkānu reģionā.

Tās galvenie uzdevumi ir drošas vides izveide un uzturēšana, kas garantē pārvietošanās brīvību visā Kosovas teritorijā viesiem pilsoņiem neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes. Tāpat operācijas uzdevums ir atbalstīt un koordinēt starptautiskās humānās palīdzības centienus, atbalstīt un koordinēt Kosovas drošības spēku pilnveidi.

Citi šobrīd lasa

Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
Parādījusies jauna un bīstama tendence, kā krāpnieki aptin ap pirkstu savus upurus 2
FOTO: Jēkabpilī milzīgi ledus gabali pārstūmušies pāri aizsargdambim, pilnībā nobloķējot ceļu
Pievienot komentāru