Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos “Eiridīke”

Kultūra
2023. gada 15. novembrī 11:54 2023. gada 15. novembrī 11:54
  Jauns.lv
Dailes teātra Mazajā zālē šodien, 15. novembrī, notiks fiziskā teātra žanrā strādājošās režisores Annas Abalikhinas jauniestudējuma “Eiridīke” pirmzirāde. Izrāde caur tekstu, aktierspēli, horeogrāfiju, mūzikas, video un gaismu saspēli veidojas kā īpašs skatuves mākslas notikums.

Lugas dramaturģe Sāra Rūla šo slaveno sengrieķu mīta mīlasstāstu par Orfeja ceļojumu cauri viņsaulei pie izredzētās Eiridīkes, veidojusi mūsdienīgā interpretācijā.  Dzejnieks Jānis Elsbergs dramaturģes tekstu ir ne tikai latviskojis, bet arī atdzejojis, un izrādes radošā komanda ir atradusi fiziskā teātra estētikā balstītu kustību partitūru. Tā iecerēta kā iepriekš Dailes teātrī neredzēta kombinācija, kas piesaista un neatlaiž vēl ilgi pēc redzētā – kā pati mīlestība. Mūziku izrādei radījis komponists Platons Buravickis, kas klausītājiem pazīstams ar mūsdienīgu improvizācijas un dažādu žanru saspēli mūzikā.


Galvenās lomas iestudējumā atveido Ilze Ķuzule- Skrastiņa un Klāvs Kristaps Košins. Lomās: Milēna Miškēviča, Anete Krasovska, Mirdza Martinsone vai Vita Vārpiņa, Gints Andžāns, Lauris Dzelzītis, Ērika Eglija-Grāvele.

Režisore ­– Anna Abalikhina; scenogrāfe un kostīmu māksliniece ­– Ieva Kauliņa; video mākslinieks–  Aleksandrs Lobanovs; komponists–  Platons Buravickis; gaismu māksliniece– Māra Vaļikova.

Citi šobrīd lasa

Ko Ikšķilē ēda "Krēslas" Bella - aktrise Kristena Stjuarte 2
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
VID plāno mainīt veidu kā tiek veikta nodokļu atmaksa par medicīnas un izglītības izdevumiem
Pievienot komentāru