Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Vjetnamietis Dats Fu Huijns: "Latviešu valodu sāku saprast pēc pusgada" 2

Viedokļi
2023. gada 15. novembrī 06:19 2023. gada 15. novembrī 06:19
  Jauns.lv
Vjetnamiešu puisis Dats Fu Huijns (Đạt Phú Huỳnh) uz Latviju kopā ar ģimeni pārcēlās 2018. gadā, neprotot latviešu valodu, bet nu to jau ir apguvis, sākumā mācoties Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā un tagad turpinot izglītību Rīgas Tehniskajā universitātē. Valsts svētku noskaņā Jauns.lv uzrunā cittautiešus vaicājot, cik grūti vai viegli viņiem bija apgūt latviešu valodu.

Viens no pārcelšanās iemesliem bijusi Data Fu Huijna vecāku vēlme sniegt saviem bērniem (Datam un viņa jaunākajai māsai) labākas izglītības un darba izredzes. Sākumā puiša mātes doma bija pārcelties uz Ziemeļameriku vai Austrāliju, bet gala rezultātā ģimene izlēma par labu Latvijai. Data ģimenes pirmā dzīvesvieta Latvijā bija Iecava, šobrīd viņi dzīvo Rīgā, un abi viņa vecāki šeit strādā Āzijas virtuves kafejnīcā.

Pirmais gads Latvijā vjetnamietim bija grūts, jo latviešu valodā neko nesaprata. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Pirmais gads Latvijā vjetnamietim bija grūts, jo latviešu valodā neko nesaprata. Bet laika gaitā viņš jau viņš apguva latviešu valodu, īpaši palīdzēja draugi skolā. Viņš saka, ka grūtākais latviešu valodā ir gramatika. Bet nu Dats Fu Huijns savam universitātes pasniedzējam universitātē droši var teikt, lai ar viņu runā latviski.

Par to, kas viņu fascinē šeit, Dats Fu Huijns saka: "Man šeit ļoti patīk, labākais aspekts ir cilvēki. Es mīlu Latviju!"

Dats Fu Huijns vērtē savu ceļu uz latviešu valodu un tās nepieciešamību, skatieties Jauns.lv video.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par "Mūsējie" saturu atbild SIA Izdevniecība "Rīgas Viļņi".

Citi šobrīd lasa

Vervētāji kļuvuši tik ciniski, ka cilvēktirdzniecības upurus meklē pat Latvijas sociālās aprūpes namos
Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 1
Atklāts princeses Ketrīnas "veiksmes noslēpums" karaliskajā ģimenē 2
Skatīt visus komentārus