Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policija lūdz atsaukties ikvienu, kura rīcībā ir informācija par Svetlanas Ižikas un viņas meitas Karīnas Ižikas iespējamo atrašanās vietu, zvanot pa tālruņa numuru 67 006 734, 65 403 310 vai 110. (Foto: Valsts policija)

Deviņas dienas nevar atrast Krāslavā pazudušo sievieti ar bērnu; vērtēs atbildīgās bāriņtiesas rīcību

Sabiedrība
2023. gada 9. oktobrī 19:48 2023. gada 9. oktobrī 19:48
  Jauns.lv/LETA
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vērtēs atbildīgās bāriņtiesas rīcību Krāslavā pazudušās sievietes un bērna lietā, raksta portāls "Lsm.lv".

Jau deviņas dienas bez vēsts pazudusi Svetlana Ižika kopā ar savu trīsgadīgo meitiņu Karīnu. Valsts policija uzsver, ka meklēšanas darbi aktīvi turpinās, savukārt bāriņtiesas Rīgā un Daugavpilī - pilsētās, kurās deklarētas māte un meita - no komentāriem atsakās. Kopš 2.oktobra visā valstī meklēšanā izsludināta trīsgadīgā meitenīte Karīna un viņas māte Svetlana. Bērns bijis citas personas aizgādībā, bet sīkāka informācija netiek sniegta.


VBTAI vadītājas vietniece Valentīna Gorbunova "Lsm.lv" skaidroja, ka iemesli bērna izņemšanai no ģimenes var būt dažādi, viens no tiem arī vecāku veselības stāvoklis.

"Tur ir ļoti daudzi aspektu, kas jāvērtē. Mēs nedzīvojam vairs tajā vidē, tajā režīmā, kur, ja cilvēkam ir kādas īpašas vajadzības, viņš kaut kādā mērā tiek izolēts. Arī cilvēkam ar mentālas dabas problēmām, vecākam, protams, ir tiesības satikt savu bērnu, un tas ir nepieciešams arī bērna attīstībai," teica Gorbunova.

Krāslavas novada Sociālā dienesta darbiniece Robežnieku pagastā, kur dzīvo sievietes vecāki, no plašākiem komentāriem atteicās. Šis pagasts ir pēdējā vieta, kur sieviete un bērns 1.oktobrī redzēti pēdējo reizi.

Lai arī valstī deviņas dienas pazudis trīsgadīgs bērns, komentārus par savu darbu un konkrētu rīcību nesniedz ne Rīgas, ne Daugavpils bāriņtiesas, ne arī Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija, atsaucoties uz datu aizsardzību.

"Neviens no bāriņtiesu darbiniekiem nav arī pie manis vērsies ar lūgumiem vai konsultācijām. Izpaust informāciju par ģimeni bāriņtiesas nedrīkst," norādīja Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Solveiga Alksne.

Mātes dzīvesvieta deklarēta Daugavpilī, meitenītes - Rīgā. Tieši Rīgas bāriņtiesa, iespējams, būs tā, kuras darbu vērtēs VBTAI. 

Inspekcijā norāda, ka tikai pēc konkrētās lietas visu materiālu saņemšanas un izvērtēšanas var sasaukt kopīgu sociālā dienesta, bāriņtiesu un Valsts policijas sanāksmi, lai apspriestu tālāko meklēšanas pasākumu stratēģiju.

"Nezinot atbildes, mēs nevaram pateikt - jāmaina tas, jāmaina šis, vai bāriņtiesa tur un tur nav rīkojusies atbilstoši bērna interesēm. Varbūt ir izdarīts viss iespējamais un viss maksimāli izdarīts, bet ir kaut kādas situācijas, kas kaut kādā brīdī varbūt izgājušas ārpus kādas kontroles robežām vai pieskatīšanas robežām," skaidroja Gorbunova.

Vērtējot institūciju atbildību, VBTAI skaidroja, ka regulāri izlases veidā notiek plānotas pārbaudes, nepieciešamības gadījumā skatītas atsevišķas konkrētas lietas.

Tikmēr Valsts policijas pārstāve Inga Teivāne-Treinovska telefonintervijā Latvijas Televīzijai norādīja, ka sievietes un bērna meklēšana joprojām norit aktīvi. Abas personas ir izsludinātas meklēšanā visā valstī. Meklēšanas pasākumos iesaistīti arī ikdienas policijas norīkojumi. Vienlaikus notiek sadarbība arī ar citiem dienestiem, apmainoties ar informāciju. Valsts policija apliecina, ka tiek izmantoti visi iespējamie līdzekļi un resursi, lai atrastu bezvēsts prombūtnē esošās personas.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Pievienot komentāru