Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Ādažu poligonā noritējis mācību “Namejs 2023” un “Sudraba Bulta 2023” paraugdemonstrējums

Politika
2023. gada 29. septembrī 22:39 2023. gada 29. septembrī 22:39
  Jauns.lv
Ādažu poligonā, visaptverošas valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" ietvaros norisinājās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas organizētais spēka paraugdemonstrējums.

Šī pasākuma mērķis bija apliecināt daudznacionālu vienību savstarpējo savietojamību dažādās operācijās un demonstrēt NATO kaujas spējas jebkuras alianses dalībvalsts aizsardzībai. 


No 18. līdz 29. septembrim Ādažu poligonā, kā arī Vidzemes un Latgales novados visaptverošo valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" ietvaros norisinās starptautiskās militārās mācības "Sudraba Bulta 2023".

Militāro mācību "Sudraba Bulta 2023" mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas. Līdz ar mācību "Sudraba Bulta 2022" noslēgumu tiek veiksmīgi pabeigts arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertificēšanas process. Mācībās "Sudraba Bulta 2023" piedalās vairāk nekā 3000 karavīru no ASV, Latvijas, Polijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu un aizsardzību. 

Citi šobrīd lasa

Latviešu hokejistiem, kuri piedalās Putina atklātās sporta spēlēs Krievijā, atņemtas licences 3
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
FOTO: Latvijas basketbolisti spraigā spēles galotnē uzvar spāņus
Pievienot komentāru