Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts robežsardzes (VRS) darbinieks patrulē uz Latvijas un Baltkrievijas robežas pie Krivandes. (Foto: AFP/Scanpix)

Igaunija nosūtīs palīgspēkus Latvijai cīņā ar nelegālajiem imigrantiem uz Baltkrievijas robežas 3

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
14. septembrī 13:28 2023. gada 14. septembrī 13:28
  Jauns.lv/LETA
Igaunija nosūtīs palīgspēkus uz Latviju, lai palīdzētu vērsties pret migrantu masveidīgajiem mēģinājumiem nelegāli šķērsot Baltkrievijas un Latvijas robežu, paziņojis Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss.

Preses konferencē pēc Igaunijas valdības sēdes Lēnemetss norādīja, ka pēdējo nedēļu laikā uz Latvijas robežas atklāts liels skaits nelikumīgu mēģinājumu iekļūt valstī no Baltkrievijas puses.


"No vienas puses, Baltkrievija pārbauda savu kaimiņu spējas, no otras puses, tie ir hibrīduzbrukumi," sacīja Lēnemetss, piebilstot, ka situācija ir saspringta.

"Latvijas puse lūdza Igaunijai nosūtīt palīdzību, un mēs nolēmām, ka nosūtīsim spēkus no Igaunijas uz Latviju, lai palīdzētu uz robežas. Policijas un robežsardzes departaments šobrīd veic sagatavošanās darbus, lai "ESTPOL-8 " paspārnē 10-20 cilvēku vienība dotos palīgā Latvijai galvenokārt kā robežas apsardze, bet tai būs arī atturēšanas spējas," teica Igaunijas iekšlietu ministrs.

Saistītās ziņas

Nelegālo imigrantu auto no Latvijas avarē Lietuvā - gājusi bojā indiete un ievainoti astoņi šrilankieši
EK aizstāv Latvijas centienus aizstāvēt robežu no nelegālajiem imigrantiem
Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas jābūt gataviem dažādu scenāriju attīstībai, norāda Mūrniece

Igaunija ir gatava palīdzēt Latvijai tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams, un ir gatava nepieciešamības gadījumā nomainīt vienību, apliecināja ministrs.

Jau ziņots, ka arī Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Abramavičs pirmdien paziņoja par plānu, ka Lietuva nosūtīs 20 robežsargus uz Latviju, lai palīdzētu kaimiņvalstij saistībā ar rekordlielo nelegālo migrantu plūsmu.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Citi šobrīd lasa

Baiba Indriksone: “Esmu izaudzinājusi Latvijai brīnišķīgus cilvēkus!”
Vai Čulpanu Hamatovu Rīgā izdzina no restorāna, jo viņa nerunāja latviski?
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Skatīt visus komentārus