Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers (Foto: LETA)

Zatlers nesola jaunajai valdībai pārāk ilgu mūžu

Politika
2023. gada 5. septembrī 09:18 2023. gada 5. septembrī 09:18
  Jauns.lv/LETA
Šīs Saeimas pilnvaru laikā — tātad līdz 2026. gada rudenim — varam sagaidīt vēl vienu valdību, šādu viedokli intervijā TV3 pauda eksprezidents Valdis Zatlers. Viņš uzskata, ka valstij šādas izmaiņas varbūt pat būtu vēlamas.

Zatlers lēsa, ka "Jaunās vienotības" (JV) vēlētāji nav apmierināti ar topošo koalīciju ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet, ja valdība spēs sekmīgi strādāt, tad vērtējums varot pagriezties arī pretējā virzienā.


Pēc bijušā politiķa vārdiem, tagad viss būšot atkarīgs no JV deleģētās premjera amata kandidātes Evikas Siliņas un viņas spējām likt strādāt gan ZZS, gan pie varas vēl nebijušajiem "Progresīvajiem".

Vērtējot JV potenciālo sastrādāšanos ar tiesājamā Ventspils politiķa Aivara Lemberga partneriem ZZS, Zatlers izteicās, ka sadarbības attaisnošanai tagad notiks "tukša runāšana un pašmānīšanās". Zatlers vērtēja, ka Lembergam vairs nav politiskās ietekmes un viņš "ir pagātne", lai arī pats Ventspils politiķis to tā nevērtē, attiecīgi nekādus drošības riskus ZZS atrašanās valdībā neradot.

Zatlers domā, ka Krišjāņa Kariņa (JV) valdības krīze un krišana nebija plānota, bet attīstījās līdz ar prezidenta vēlēšanām, "kurās nonācām pie laba prezidenta", bet līdzšinējās koalīcijas partijas sastrīdējās.

Saistītās ziņas

ZZS un “Progresīvie” prognozē, ka Siliņas jaunajai koalīcijai atbalsts Saeimā vēl var pieaugt
Siliņa atmet ar roku "Apvienotajam sarakstam" — valdību veidos JV, ZZS un "Progresīvie" 3
"Jāizdomā veids, kā norobežoties no Lemberga," prāto Ašeradens, domājot par sadarbību ar ZZS

Runājot par līdz šim valdības tapšanā redzēto, Zatlers vērtēja, ka no "Progresīvo" puses esot vērojams zināms politiskais naivums, domājot, ka visi valdībā atbildēs par visu. Ja mēs gribam, lai darbi tiek darīti, atbildības ir jāsadala, un tad ministrijas zināmā mērā kļūst par "partiju īpašumu", izteicās bijušais prezidents.

Zatlers tomēr atzina, ka veselības un izglītības jomās ministriem tiešām ir nepieciešams visas valdības atbalsts.

Citi šobrīd lasa

FOTO un VIDEO: kara otrajā gadadienā visā Latvijā notiek atbalsta pasākumi Ukrainai
55 gadu vecumā mūžībā devusies Daugavpils teātra aktrise Maija Korkliša
VIDEO: pie Šķirotavas stacijas no sliedēm noiet vilciens ar Krievijas graudiem 3
Pievienot komentāru