Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Menuets". (Foto: Mārtiņš Ziders/Jauns.lv)

FOTO: leģendārā grupa "Menuets" ar Imanta Kalniņa dziesmām pieskandina Jūrmalu

Kultūra
2023. gada 30. augustā 12:50 2023. gada 30. augustā 12:50
  Jauns.lv
Leģendārā grupa "Menuets" 11. augustā uzsāka savu 55 gadu jubilejas koncerttūri. Vakar, 29. augustā, slavenā grupa pieskandināja Dzintaru koncertzāli Jūrmalā. Vēlāk rudenī tūre turpināsies daudzviet citur Latvijā.

29. augustā Jūrmalā ar plašu programmu uz skatuves kāpa leģendārā grupa "Menuets". Pēcāk 55 gadu jubileja tika atzīmēta ar banketu.


Jubilejas koncertprogrammā "Zelta 55" skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās "Menueta" dziesmas, kuru autors ir komponists Imants Kalniņš: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sāksies", "Četri balti krekli", "Viņi dejoja vienu vasaru" u.c., gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Par "Menuets" iedvesmas avotu var uzskatīt "The Beatles". Par paroli – Imantu Kalniņu. Viņa sacerētā "Dziesma, ar ko tu sāksies" uz mūžīgiem laikiem kļuvusi par "Menueta" neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

Viks jeb dzejnieks Viktors Kalniņs sagaidot Menueta lielo jubileju teic tā: "Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus "Rolling Stones". Un viņam ir simtprocentīga taisnība."

Neapšaubāmi, grupa "Menuets" ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kura kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd "Menuets" uzskatāma par vecāko grupu Latvijā. "Menueta" pirmā uzstāšanās notika 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā. "Menuets" 2023.gada vasarā un rudenī svinēs savus zelta 55 saviļņojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Grupā "Menuets" joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Grupas "Menuets" jubilejas koncerta "Zelta 55" grafiks:

7.oktobrī plkst.16 Ventspils Teātra namā "Jūras vārti"
21.oktobrī plkst.18 Jēkabpilī, Krustpils kultūras centrā
28.oktobrī plkst.18 Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"
12.novembrī plkst.16 Koncertzālē "Cēsis"
19.novembrī plkst.16 Rēzeknē, Latgales vēstniecība GORS
23.novembrī plkst.19 Ogres Kultūras centrā
26.novembrī plkst.16 Rīgā, VEF Kultūras pilī

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Latviešu hokejistiem, kuri piedalās Putina atklātās sporta spēlēs Krievijā, atņemtas licences 3
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Pievienot komentāru