Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: cilvēki bauda brīvdienas, dabu un mūziku festivālā "Sansusī"

Kultūra
2023. gada 13. augustā 14:12 2023. gada 13. augustā 14:12
 
"Viss sākās jau plkst. 6.50, kad trīs pavadones caur lēnumu un vērību aicināja pievienoties dabas un cilvēka mijiedarbības performancē "Meža veldzē". Vēlāk tiem, kam telts bija nodarījusi pāri, bija iespēja piedalīties rīta staipeklī, ko vadīja Madara Luīze Muzikante, bet pavadīja pianists Kārlis Tirzītis un čelliste Beatrise Blauberga," par festivāla sestdienu vēta pasākuma organizatori.

"Aktieri Jānis Znotiņš un Ance Muižniece, ņemot pamatā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatu "Kaka un pavasaris", muļķojoties jēgpilnā veidā stāstīja par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām," atklāj "Sansusī" organizatori.


Koncertā "Jaunās asinis" satikās jaunās paaudzes obojists Rinalds Rozenlauks un pianiste Sintija Šteinkopfa. Kā allaž, sestdienā bija arī ģimenes spēle, ko organizēja "Piedzīvojuma gars", kā arī notika elektro akustiskas skaņas performance Evarta Melnalkšņa vadībā.

Kaltē satikās kameroķestris Sinfonietta Riga, diriģents Normunds Šnē un dziedātājs Jānis Šipkēvics, kuri koncertiestudējumā priekšstatīja Krista Auznieka operu "Tagadne".

Koncertprogrammā "Skaņu mežs" igauņu reto instrumentu spēlmaņi duets Eller&Krikmae piedāvāja unikālas skaņu ainavas, vedinot klausītājus cauri dažādu gadsimta mūzikai, kas tik ļoti piestāvēja Kupola skatuvei un noskaņai.

Cīnoties ar elektrības kabeļiem un sazemējumiem, pie publikas nonāca Ineses Zanderes stāsti, kas apvienojās Lindas Leimanes skaniskumā, Sabīnes Moores animācijā un Mārtiņa Grauda režijā izrādē "Latviešu zvēri".

Koncertā "Dilstošs pusmēness" satikās pianiste Herta Hansena un soprāns Afrodīte Patulidū (Grieķija), radot maģisku noskaņojumu ar pārpasaulīgiem piano un piepildot klausītāju sirdis, kas veltīja māksliniecēm brangus un ilgus aplausus.

Sestdienas vakarā mūziķu kautiņš bija skarbu vārdu, bet draudzīgas vides apvīts, kurā uzvarētāju vai zaudētāju nebija, tajā piedalījās grupas ar prozaiskiem nosaukumiem "Pizdets / Meyk the Hevi Metāls" un "Starp divām skrūvēm izvēlēties". Pēc tam dienas nogurumu varēja nokratīt nost 20 min diskotēkā, kur debiju piedzīvoja viens no festivāla pirmtēliem Uldis Trapencieris.

Plkst. 2.00 jau svētdienā naktsputnus aicināja uz divu pianistu Roberta Flaica un Džūlijas Žū (ASV) koncertprogrammu "Ļoti, ļoti, ļoti", kas radās Roberta Šūmaņa klavierdarbu cikla "Kreisleriāna" mūzikas dzīļu ietekmē. 

Rītjausmas koncertā satikās divi teorētiski blondi čaļi – kas vienlaikus atbilda gan blokflautiska Ērika Basgrāfa un čellista Ernsta Resehera matu krāsai, gan viņu apvienības nosaukumam, piedāvājot savu instrumentu dziļāku izpēti oriģinālmūzikā, kas savā smalkumā mijiedarbojās ar saullēktu, putnu čalām un vēl gulēt neaizgājušo vai tikko cēlušos publiku.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem"
Pievienot komentāru