Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tukuma novada pašvaldība

Apzinātas vētras sekas Tukuma novadā. Jaunpils pils cietusi ārkārtīgi smagi

Sabiedrība
2023. gada 8. augustā 11:57 2023. gada 8. augustā 11:57
  Jauns.lv
Pēc 7.augusts vētras radītajiem postījumiem, Tukuma novada pašvaldība ir apsekojusi novada postījumos cietušos objektus. Visintensīvāk ir cietuši Jaunpils pagasta, Struteles un atsevišķi Džūkstes pagasta objekti. Ir cietuši māju jumti, fasādes, logi, lauzti koki, elektrolīnijas, ir krusas sakapāti tīrumi, dārzi un citi bojājumi.

Vissmagāk ir cietis Valsts nozīmes kultūras piemineklis Jaunpils pils. Šodien Tukuma novada pašvaldības būvinženieri devušies apsekot Jaunpils pili lai novērtētu stihijas radītos postījuma apmērus. 

Foto: Tukuma novada pašvaldība

Vissmagāk ir cietis ir pils vēsturiskais jumts un Dienvidu spārns, kurā ir izsisti lielākā daļa logi, cietusi fasāde un jumta bojājumu dēļ, pils trešais stāvs ir cietis no lietu radītājiem bojājumiem. 

Kā informē Tukuma novada būvvaldes vadītāja vietniece Nellija Dziedātāja, apsekojot Jaunpils pils ēku no iekšpuses tika konstatēts, ka krusas graudiem ir bijis tik liels spēks, ka jumta segumam ir pārsisti kārniņu cementējumi. Cementējumam plīstot, daļa kārniņu ir noslīdējuši, krituši uz citām jumta plaknēm, sabojājot citus kārniņus. Tāpēc pie ēkas fasādes ir jālikvidē bīstamība - secīgi jāmaina kārniņi, lai tie, kuri ir izsisti no vietām un nav piestiprināti, neturpinātu krist. Ir cietuši arī logi, izsisti stikli daudzām logu plaknēm, kas šobrīd norobežoti ar plēvēm un, seku likvidācijai, tie būs jāpārstiklo vai jāmaina pilnībā.

Foto: Tukuma novada pašvaldība

Ir cietis arī nesen atjaunotais kultūrvēsturiskais piemineklis - dzirnavu šķūnis un daļēji atjaunotās dzirnavas. Spēcīgā krusa jumtu ir bojājusi tik spēcīgi, ka rezultātā abas ēkas ir būtiski cietušas spēcīgajās lietavās. 

Vētras seku likvidācijai, Tukuma novada brīvprātīgie visu nakti ir palīdzējuši saviem novadniekiem, sedzot bojātos dzīvojamo māju jumtus. Liels paldies visiem, kas iesaistās un ir vienoti šajā izaicinājumu laikā.

Foto: Tukuma novada pašvaldība

Tukuma novada pašvaldība ir atvērusi ziedojuma kontu, no kura par saziedotajiem līdzekļiem tiks pirkti materiāli un novirzīti vētrā cietušajiem mājokļiem.

Konta numurs: LV63HABA0551019072866, maksājuma mērķī lūgums norādīt “Dabas stihijā cietušajiem”.

Jau ziņots, ka pirmdien Latviju šķērsoja pērkona negaiss un stipra vētra, kas dažviet atnesa ļoti lielu krusu un intensīvas lietusgāzes, gāžot kokus, izpostot būves, transportlīdzekļus un infrastruktūru.

Saistītās ziņas

Sprindžuks: Tērvetes dabas parks ir neatgriezeniski sabojāts 4
Sprindžuks klātienē apsekos vētras postījumus Dobelē un Tērvetē
Krusa saposta Jaunpils pili; to nākas uz dažām dienām slēgt

Citi šobrīd lasa

Pilnīgi viss, kas tev jāzina par savām aknām! No biežākajām slimībām līdz produktiem, kas tām palīdz
Kamēr ģenerālis cīnās par "krievu pasauli" Ukrainā, izplatās skrejlapas ar viņa sievas kailfoto 4
Zelenskis: Ukraina zaudējusi 31 000 karavīru 1
Pievienot komentāru