Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Universitāte (Foto: Zane Bitere/LETA)

Apstiprināto pieteikumu skaits studijām Latvijas Universitātē pārsniedzis 11 000, būtiski apsteidzot konkurentus

Tava izglītība
2023. gada 19. jūlijā 19:50 2023. gada 19. jūlijā 19:50
  Jauns.lv/LETA
Līdz trešdienas pievakarei apstiprināto studiju pieteikumu skaits visās prioritātēs Latvijas Universitātē (LU) sasniedzis 11 460 pieteikumus, liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā. Tas ir par 4442 pieteikumiem vairāk nekā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur kopumā apstiprināti 7018 pieteikumi.

Krietni mazāks LU ir apstiprināto pieteikumu ar pirmo prioritāti skaits - 2694 pieteikumi. Savukārt kādu no studiju programmām RTU kā pirmo prioritāti apstiprinājuši 1331 studētgribētāji.


Pārējās deviņās Latvijas augstskolās apstiprināto pieteikumu ar pirmo prioritāti skaits nepārsniedz 500 pieteikumus. Piemēram, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) apstiprināti 459 šādi pieteikumi, Daugavpils Universitātē (DU) - 230 pieteikumi, Liepājas Universitātē (LiepU) - 153, bet Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) - 132. 

Viszemākais apstiprināto pieteikumu skaits joprojām ir Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā (ISMA) - visās prioritātēs apstiprināti 49 pieteikumi, bet ar pirmo prioritāti apstiprināti tikai pieci.

Saistītās ziņas

Pirmajā dienā klātienē augstskolās kopumā saņemts ap pustūkstotis pieteikumu studijām
Sāk iezīmēties populārākas studiju programmas studēt gribētāju vidū
Prasību studiju programmas īstenot latviešu valodā atzīst par neatbilstošu Satversmei

Kā ziņots, 14.jūlijā 11 augstskolās sākās elektroniskā pieteikšanās studijām. Šis ir pirmais mācību gads, kad vidusskolas absolventiem, lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, bija jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī.

Dažādos centralizēto eksāmenu līmeņus salīdzinās, tiem piemērojot koeficientus. Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā tiks piemērots koeficients 0,75, bet vispārīgā mācību satura apguves līmeņa centralizētajam eksāmenam - 0,50.

Piemēram, ja augstākā un optimālā līmeņa eksāmenos skolēna sniegums būs novērtēts ar 100%, tad uzņemšanā augstākā līmeņa eksāmens tiks vērtēts kā 100%, bet optimālā līmeņa eksāmena rezultāts - kā 75%.

Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā pielīdzinās arī tos centralizētos eksāmenus, kas kārtoti pirms dalījuma apguves līmeņos, un tiem tiks piemērots koeficients 0,75.

Izmantojot vienoto sistēmu, kas ir pieejama mājaslapā, vidusskolas absolventi var pieteikties studijām LU, RTU, LBTU, DU, LiepU, RTA, ISMA, Banku augstskolā, Vidzemes augstskolā, Ventspils augstskolā, kā arī Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iestāšanās norit atsevišķi. Arī privātajās augstskolās uzņemšanas kārtība atšķiras.

Citi šobrīd lasa

Brīvdienu kalendārs 2024. gadam. Uzzini, kurā gada mēnesī šogad jāstrādā vismazāk!
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli
No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 2
Pievienot komentāru