Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Pēc Kiršteina priekšlikuma nosaka, ka adoptētājiem ārvalstīs jābūt laulātiem atbilstoši Satversmei 1

Sabiedrība
2023. gada 20. aprīlī 19:27 2023. gada 20. aprīlī 19:27
  Jauns.lv/LETA
Saeimas vairākums šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, pēc Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) priekšlikuma nosakot, ka Latvijas bērnu adoptētājiem ārvalstīs būs jābūt laulātiem atbilstoši Satversmei.

Izmaiņas veiktas ne tikai saistībā ar adopciju uz ārvalstīm, bet arī par ģimeniskas vides saskaņošanu ar laulības definīciju, kāda noteikta Satversmē.


Likumā nolemts, ka bērnu var adoptēt uz ārvalsti, ja bāriņtiesa, kas lēmusi par ārpusģimenes aprūpi, saņem Ārvalstu adopcijas komisijas atzinumu, kurā ietverts secinājums, ka adoptētāji ir laulātie Latvijas Satversmes 110.panta izpratnē, ka adopcijas process uz ārvalsti atbilst šajā likumā noteiktajiem bērna tiesību aizsardzības principiem un bērna labākajām interesēm.

Tāpat noteikts, ka ģimenisku vidi definēt kā apstākļu un priekšnosacījumu kopumu, bērnam dzīvojot savā bioloģiskajā ģimenē, bet, ja tas nav iespējams, - aizbildņa ģimenē, audžuģimenē vai adoptētāja ģimenē, kas atbilst Latvijas Satversmes 110.panta un Civillikuma 35.panta izpratnei.

Saistītās ziņas

Saeima lemj padarīt sarežģītāku bērnu adopciju uz ārvalstīm 1
Cenšas ierobežot Latvijas bērnu adopciju uz ārzemēm: vai šādi būtu jārīkojas?
Petraviča: Saeima atbalstījusi slēptu bērnu adopcijas aizliegumu 1

Satversmes 110.pantā noteikts, ka "Valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.".

Civillikuma 35.pantā ir noteiks, ka ir aizliegta laulība radiniekiem taisnā līnijā, brāļiem ar māsām, pusbrāļiem ar pusmāsām un starp viena dzimuma personām.

Partija "Progresīvie" savā "Twitter" kontā pauž vērtējumu, ka Saeimas vairākums tikko atbalstījis "klaji homofobisko" Kiršteina priekšlikumu un ka "diemžēl 14.Saeima turpina Latviju vest orbānisma virzienā".

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 3
Latviešu hokejistiem, kuri piedalās Putina atklātās sporta spēlēs Krievijā, atņemtas licences 3
Pievienot komentāru