Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: esošie un bijušie prezidenti, ministri un citi varenie - teātra pirmizrāde Dailes teātrī sapulcē iespaidīgu kultūrmīļu pulku 1

Sabiedrība
2023. gada 25. martā 11:28 2023. gada 25. martā 11:28
  Jauns.lv
Dailes teātrī vakar, 24. martā, pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Kaukāziešu krīta aplis", kuras pamatā ir Bertolta Brehta luga un to iestudējis gruzīnu režisors Data Tavadze.

Teātra pirmizrāde pulcēja nudien iespaidīgu cilvēku pulku. Viesu vidū bija gan bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Raimonds Vējonis ar kundzi, Valdis Zatlers ar otro pusīti, kā arī esošais valsts prezidents Egils Levits ar valsts pirmo lēdiju.

Māra Zālīte un Vaira Vīķe-Freiberga pārspriež būtisko. (Foto: Jauns.lv/Mārtiņš Ziders.)

Pirmizrāde pulcēja ietekmīgākos no politiskās elites pārstāvjiem – Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu ar otru pusīti, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kultūras ministru Nauri Puntuli, un daudziem citiem esošajiem un bijušajiem politiķiem.


Protams, netrūka arī kultūras nozares pārstāvju, kas steidza baudīt aktieru veikumu. Viņu vidū – Māra Zālīte, kas labprāt tērzēja ar Vairu Vīķi-Freibergu, protams, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs, Ojārs Rubenis, Sarmīte Ēlerte, Dita Rietuma, uc.

Ojārs Rubenis, Juris Žagars un Valdis Zatlers. (Foto: Jauns.lv/Mārtiņš Ziders.)

Viesus teātrī sagaidīja Dailes teātra direktors Juris Žagars, kurš draudzīgi aprunājās ar augstajiem viesiem.

Pēc izrādes pirmizrādes apmeklētāji baudīja uzkodas un vīna glāzi, un viņus uzrunāja izrādes aktieri un veidotāji.

Izrāde Dailes teātrī tapusi, apvienojoties starptautiskai radošajai komandai ar Latvijas māksliniekiem. Iestudējuma režisors ir Tavadze, scenogrāfe - Ketevana Nadibaidze, komponists- Nika Pasuri, kostīmu māksliniece- Kristīne Pasternaka.

Juris Žagars personīgi sagaidīja augstos viesus. (Foto: Jauns.lv/Mārtiņš Ziders.)

Lomas iestudējumā atveidos Milēna Miškēviča, Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Kaspars Dumburs, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Katrīna Griga, Kārlis Arnolds Avots, Toms Veličko, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, kā arī Emīls Juhans Bahmanis.

Edvards Smiltēns un Raimonds Vējonis arī, visticamāk, pārspriež būtisko. (Foto: Jauns.lv/Mārtiņš Ziders.)

Šis ir Bertolta Brehta 125.jubilejas gads, kurā vairāki Eiropas teātri, tostarp arī Dailes teātris īpaši godina dramaturgu, iestudējot viņa lugas. Brehts bija vācu dramaturgs, režisors, teātra teorētiķis, prozaiķis un dzejnieks.

Citi šobrīd lasa

Nepieciešams izmeklējums ar kontrastvielu? Cik ļoti tā kaitē veselībai? 1
"Potenciālais uzvarētājs", "latviešu Robijs Viljamss" - ko par Donu un viņa Eirovīzijas dziesmu saka ārzemēs 13
FOTO: "Radio SWH Gold" atzīmē 10 gadu jubileju ar "Zelta diskotēku"
Pievienot komentāru