Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Hollandse Hoogte/Shutterstock/ Vida Press

Neprecīzi aizpildīta pieteikuma dēļ elektroenerģijas sadārdzinājuma kompensāciju atsaka vairāk nekā 14%

Sabiedrība
2022. gada 7. decembrī 16:58 2022. gada 7. decembrī 16:58
  Jauns.lv
14.4 % pieteikumi no energoresursu atbalsta saņemšanai par mājokļa apkurē izmantoto elektroenerģiju atteikti, jo nav aizpildīti pareizi, informē SIA “ZZ Dats” direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

“Iedzīvotāji  pakāpeniski sāk saņemt rēķinus par novembrī patērēto elektroenerģiju un tos, kuri plāno saņemt energoresursu atbalstu, aicinātu precīzi ievadīt to summu bez PVN, kas rēķinā ir norādīta pie konkrētajā adresē patērētajām kilovatstundām. Atbalsts neattiecas uz rēķina pozīcijām, kas nav maksa par patērēto elektroenerģiju, piemēram, sadales maksas, pieslēguma nodrošināšana u.c.. Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, iedzīvotājiem jāņem vērā, ka atbalsts tiek sniegts par mēnesī patērēto elektroenerģijas apjomu, kas pārsniedz 500 kWh, un kura elektroenerģijas cena bez PVN pārsniedz 0.160 EUR/kWh. Daudzi saņem atteikumu atbalsta saņemšanai, jo norāda rēķina kopējo summu, nevis summu, kas ir tikai par patērētajām kilovatstundām, tāpēc atteikumu procents ir liels – pašreiz no vairāk nekā 1700 pieteikumiem 14.4 % energoresursu atbalsts ir atteikts. Salīdzinājumam, iesniegumiem ar citiem apkures veidiem atteikumu saņem 2.5 % pieteikumu,” secinājis SIA “ZZ Dats” direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.


Līdz 2022. gada 30. novembrim mājsaimniecības varēja pieteikt saņemt vienreizēju atbalsta maksājumu 60 eiro apmērā par apkurē izmantoto malku, neuzrādot maksājuma dokumentu. Tam pavisam iesniegti vairāk nekā 221 tūkstotis iesniegumu. Pašvaldības, kurās saņemti visvairāk pieteikumi šim vienreizējam atbalstam par malkas iegādi, ir Rīga (11347), Rēzeknes novads (9880), Augšdaugavas novads (9579), Dienvidkurzemes novads (9043) un Valmieras novads (8693).

Apkurē izmantoto energoresursu atbalstam iedzīvotājiem valsts izmaksājusi jau vairāk nekā 12 miljonus eiro.

Laikā no 2022. gada 1. oktobra līdz 7. decembra pulksten 12.00 atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija saņemti nedaudz vairāk kā 233 tūkstoši pieteikumu, no kuriem 120 tūkstoši pieteikumu bija iedzīvotāju ievadīti portālā www.epakalpojumi.lv un 113 tūkstoši pieteikumu iesniegti pašvaldībās klātienē.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, mājsaimniecībām jārīkojas līdzīgi kā cita apkures veida pieteikumu iesniedzējiem –jāaizpilda pašvaldībai adresēts iesniegums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis.

Iesniegumam ir jāpievieno elektroenerģijas rēķins. Ja iesniegumu iesniedz īrnieks vai tiesiskais valdītājs, nepieciešams pievienot arī īres līgumu vai citu mājokļa lietošanas tiesības apliecinošu dokumentu.

Valsts atbalsta arī mājsaimniecības ar kombinētu apkuri, bet tad nepieciešams iesniegums katram apkures veidam atsevišķi.

Plašāka informācija par to, kas ir energoresursu atbalsts, pieejama šeit: https://www.epakalpojumi.lv/Services/ERA/Info.aspx

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā.

Pieteikšanās atbalsta pasākumiem pašvaldībā iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju. Valsts, izmantojot pašvaldību sniegto pakalpojumu, kompensē energoresursu cenu ārkārtēju pieaugumu, t.i., katram no energoresursu veidiem ir noteikta cena, sākot no kuras tiek rēķināta kompensācija. Kā arī ir noteikts kompensējamo energoresursu apjoms vienai mājsaimniecībai.

Granulu iegādē tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 300 eiro/tonnā vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 100 eiro/tonnā.

Malkas iegādē, uzrādot iegādi apliecinošus dokumentus, tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 40 eiro/ber.m3 atbalstam nepārsniedzot 15 eiro/ber.m3.

Ja mājsaimniecībā apkurei tiek izmantota malka un tā iegādāta līdz šī gada 31.augustam, un nav saglabāts maksājumu apliecinošs dokuments, tad līdz 2022. gada 30. novembrim bija iespējams pieteikties vienreizējam atbalsta maksājumam 60 eiro apmērā.

Ja mājsaimniecībā apkurē tiek izmantota elektroenerģija, kompensēts tiek patēriņš, kas pārsniedz 500 kWh/mēnesī un tiek kompensēti 50% no elektroenerģijas cenas, kas bez PVN pārsniedz 0,160 eiro/kWh vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 2000kWh un 0,100 eiro/kWh. Elektroenerģijas atbalsta pieteikumus pašvaldības sāks pieņemt ar šī gada 1.novembri.

Citi šobrīd lasa

"Briesmoņi jau ir modušies!" - cilvēki pārsteigti par ērču aktivitāti februārī; eksperti atbild, ko varam sagaidīt
Veicot izmeklēšanu, KNAB darbinieki ierodas Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā 1
VIDEO: “Paldies, liels!” Valsts prezidents ģērbtuvē sveic pasaules karstāko basketbola komandu, kas viņam radījusi pat veselības problēmas
Pievienot komentāru