Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijā uzradies viltus garīdznieks – kāds “tēvs Augustīns”, kurš bez garīdzniecības atļaujas pārģērbjas mācītāja amata tērpā un pēdējā gaitā izvada mirušos. (Foto: Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Preses dienests.)

Nelaiķu radiniekus apmuļķo viltus izvadītājs, kurš pēc vajadzības pārģērbjas katoļu vai pareizticīgo mācītāja tērpā

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2022. gada 2. augustā 05:41 2022. gada 2. augustā 05:41
  Elmārs Barkāns | Jauns.lv
Latvijas Pareizticīgā Baznīcā (LPB) cilvēkus aicina uzmanīties no viltus bēru ceremoniju vadītāja, kurš sevi dēvē par “tēvu Augustīnu” un bēdu nomāktajiem aizgājēju piederīgiem cenšas iegalvot, ka viņu Baznīca esot deleģējusi izvadīt aizgājējus pēc visiem reliģiskajiem kanoniem, kaut gan tā nebūt nav.

LPB Preses dienests izplatījis paziņojumu: “Neļaujiet sevi apmānīt!”, kurā teikts:


“Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Sinode un mūsu priesteri jau vairākus mēnešus saskaras ar neskaitāmiem jautājumiem un sūdzībām no pareizticīgajiem kristiešiem un pat citu konfesiju piederīgajiem par kāda tēva Augustīna darbību.

Šis cilvēks ir arhimandrīts Augustīns (Zaščirinskis). Viņš nav Latvijas Pareizticīgās Baznīcas garīdznieks, bet tikai dzīvo Latvijā kā privātpersona. Pēc pēdējās zināmās informācijas, viņš, kaut arī dēvē sevi par arhimandrītu, tāds nav.

Viņam nav tiesību kalpot dievkalpojumus un privātas dievkalpošanas (izvadīšanas un aizlūgumus), jo Krievijā pret viņu ierosināta lieta Baznīcas tiesā, notiek Baznīcas tiesas izmeklēšana un viņam ir aizliegums kalpot.
 
Bez tiesībām kalpot dievkalpojumus un privātas dievkalpošanas, arhimandrīts Augustīns ne tikai izvada pareizticīgos kristiešus, apmānot mirušā piederīgos, bet arī, ietērpjoties katoļu garīdznieka tērpā, izvada arī katoļus. Mums pat tiek nestas fotogrāfijas, kurās viņš redzams katoļu garīdznieka tērpā.

Apmānot cilvēkus, viņš saka, ka veido draudzi Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijā. Viņa darbība Latvijā ir ne tikai nelikumīga, bet arī kaitē starpkonfesionālajām attiecībām.

Vēršamies pie visiem Latvijas pareizticīgajiem un citu konfesiju ticīgajiem – neļaujieties apmānam! Nepieciešamības gadījumā vērsieties tikai savos dievnamos! Latvijas Pareizticīgā Baznīca nekādi nav atbildīga par šī tēva Augustīna darbību”.

Interneta plašumos par šo viltus garīdznieku nekādu informāciju neatrast. Vien ir ziņas, ka pirms dažiem mēnešiem viņš dažiem “izredzētajiem” izsūtījis e-pastus ar šādu saturu (tekstā saglabāts kļūdainais “tēva Augustīna” gramatiskais stils):

Latvijā uzradies viltus garīdznieks – kāds “tēvs Augustīns”, kurš bez garīdzniecības atļaujas pārģērbjas mācītāja amata tērpā un pēdējā gaitā izvada mirušos. (Foto: Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Preses dienests.)

“Labdien! Jums raksta pareizticīgo priesteris Augustīns (Zaščirinskis). Gribētu vērsties pie Jums ar lūgumu par tikšanos. Jautājums attiecas uz situāciju, pareizticības mūsu Tēvzemei. Tā kā tēma ir konfidenciāla lūdzu Jūs par tikšanās. Domāju, ka savstarpējā sadarbība šajā jautājumā var dot labumu mūsu Dzimtenē. Dievs svētī Latviju!”

“Facebook” ir kāda “Augustin Zascirinskis” profils, kurā ieraksti nav veikti jau pusotru gadu. Šis cilvēks savā profila bildē redzams garīdznieka tērpā. Pirms tam viņš visus apsveicis “Uzvaras svētkos” – 9. maijā un, tuvojoties Rīgas pašvaldības vēlēšanām pirms diviem gadiem, cildinājis proklemisko bijušā eiroparlamentārieša Aleksandra Mirska vadīto partiju “Alternetive” . Esot mācījies Rīgas 21. vidusskolā, bet pēc tam studējis teoloģiju Šveicē. Sevi dēvē par pareizticīgo priesteri, bet nav minējis, kurā baznīcā viņš tad īsti kalpo Dievam.

Saistītās ziņas

Latvijas pareizticīgie sašutuši par jaunas Pareizticīgo baznīcas dibināšanu 8
Latvijas pareizticīgie sanikno Maskavas priekšniecību
Par spīti skandāliem Maskavas patriarhs uzliela Latvijas pareizticīgos

Citi šobrīd lasa

Princese Šarlēna izskatās "nelaimīga un izolēta" laulībā ar princi Albertu, tāpat kā savulaik princese Diāna
VIDEO: pie mums Ziemassvētku eglītēs mēdz atrast palaidnīgus kaķus, bet Ziemeļamerikā atrod citus pārsteigumus
FOTO: cilvēki atvadās no Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Jāņa Zirņa
Pievienot komentāru