Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Zinātņu akadēmijas telpās atklāta izstāde “Pseidozinātniskā konference”

Kultūra
2021. gada 2. septembrī 21:04 2021. gada 2. septembrī 21:04
 
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē (Akadēmijas iela 1, Rīga) 2. septembrī atklāts sevišķs mākslas notikums “Pseidozinātniskā konference”, kurā piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. “Konference” sadalīta piecos mākslinieku pāros, kuri viens otra mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido-teoriju.

Konferencē ar saviem “referātiem” pseidozinātnē uzstājās māksliniece Baiba Baiba tandēmā ar Annu Malicku, Katrīna Neiburga un Estere Grāvere, Krišs Salmanis kopā ar GolfClayderman, Ivars Grāvlejs un Jānis Šneiders, savukārt Miķeļa Fišera pseidozinātnisko teoriju interpretēja māksliniece Kerija Arne. Konferencē, kas sadalīta piecos tēmu blokos, piedalās pieci atzīti un pieci par viņiem jaunāki mākslinieki, lai veicinātu dažādu paaudžu mākslinieku savstarpējo sadarbību un pieredžu apmaiņu. Šajos pāros vecākais mākslinieks piedāvās jaunākam interpetēt kādu savu jau esošu mākslas darbu, tajā atrodot un aiz matiem pievelkot kādu jaunu pseidozinātnisku teoriju, teorijas konferencē tiks izklāstītas caur izstādē apskatāmajiem darbiem. Konferencē apskatītās tēmas netiek izpaustas iepriekš, saglabājot konspiratīvo gaisotni, ko iemieso biedējošais pseidozinātnes šarms. Mākslas notikuma kuratore Luīze Rukšāne brīdina: “Ja pie Zinātņu akadēmijas ieejas jums saka, ka tādas izstāžu zāles otrajā stāvā nemaz nav – neticiet! Šādās situācijās atrodiet sevī pitonu, pamodiniet viņu un tad šļūciet.”


Izstāde būs pieejama skatītājiem līdz š.g. 2. oktobrim Latvijas Zinātņu akadēmijas  2. stāva izstāžu zālē katru darba dienu no 09:00 līdz 17:00. Izstādi pēc atklāšanas 2. septembrī būs iespējams apmeklēt jebkuram interesentam, lietojot sejas masku izstādes telpā.

Grupas izstādi organizē fonds “Mākslai vajag telpu”. Interpretācija kā vizuālās mākslas komunikācijas rīks vienmēr ir bijis fonda “Mākslai vajag telpu” fokuss. Kuratores mērķis  caur šo interpretatīvo pieeju ir piedāvāt mākslas notikumu,  kas rosinātu tās apmeklētājus domāt par piedāvātās informācijas autentiskumu vai absurdu, par zinātniskajām metodēm un to nozīmēm, objektīvas patiesības eksistēšanu, “fake news” un atšķirību starp uzticamiem vai neuzticamiem informācijas avotiem. Tieši šī iemesla dēļ konceptuāli par izstādes notikumu vietu ir izraudzīta Latvijas Zinātņu akadēmija.

Sekot līdzi jaunumiem un iegūt priekšstatu par gaidāmo var „Pseidozinātniskās konferences“ Instagram kontā: https://www.instagram.com/pseidozinatniska_konference/.

Izstādes arhitekts ir Pauls Rietums, par grafisko noformējumu parūpējusies Linda Viļumsone, savukārt tehniskos risinājumus izstādē atrisinās Horens Stalbe.

“Pseidozinātniskā konference” top sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Malduguni un Latvijas Finieri.

Citi šobrīd lasa

Ko Ikšķilē ēda "Krēslas" Bella - aktrise Kristena Stjuarte 1
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
FOTO: Jēkabpilī milzīgi ledus gabali pārstūmušies pāri aizsargdambim, pilnībā nobloķējot ceļu
Pievienot komentāru