Ķēniņa un Punnenova pārstāvētā "Lausanne" uzvar Šveices čempionāta mačā; Jakam piespēle Čehijā
Ronalds Ķēniņš mačā iekrāja četras soda minūtes.
Hokejs
2024. gada 18. janvāris, 10:54

Jauns.lv/LETA

Pie uzvaras Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē trešdien tika Latvijas uzbrucēja Ronalda Ķēniņa un vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā "Lausanne" komanda, kas viesos papildlaikā ara 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) pārspēja "Zug" vienību.

Ķēniņš laukumā bija 14 minūtes un 33 sekundes, no kurām 52 sekundes spēlēja mazākumā. Uzbrucējs maču noslēdza ar četrām soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Punnenovs pēc četru spēļu izlaišanas atgriezās pieteikumā, taču palika uz rezervistu soliņa. Viņa kolēģis vārtos Konors Hjūzs atvairīja 24 no 26 mājinieku metieniem.

Šosezon Ķēniņš laukumā devies 27 NL spēlēs, kurās ticis pie četriem (1+3) punktiem, 14 soda minūtēm un negatīva lietderības koeficienta -3. Punnenovs piedalījies 15 mačos, izcīnījis astoņas uzvaras, aizvadījis vienu "sauso" spēli, vidēji zaudējis 3,03 vārtus un atvairījis 87,9% metienu.

Turnīra tabulā "Lausanne" ar 68  punktiem 39 mačos ieņem ceturto vietu.

Iepriekšējā sezonā par Šveices čempioni kļuva Ženēvas "Servette", kas finālsērijā ar 4-3 pieveica "Biel-Bienne".

Savukārt Jānis Jaks rezultatīvi piespēlēja viņa un Kristapa Zīles pārstāvētās Litvīnovas "Verva" zaudējumā Čehijas ekstralīgas izbraukuma mačā.

"Verva", ārpus pieteikuma paliekot Kristapam Zīlem, viesos ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) piekāpās Brno "Kometa".

Jaks 22. minūtē rezultatīvi piespēlēja Davida Kašes vārtu guvumā, panākot 1:1.

Latvijas hokejists uz ledus bija 18 minūtes un 29 sekundes,vienreiz metot pa vārtiem un nopelnot divas soda minūtes, kuru laikā vārti netika zaudēti, kā arī noslēdzot maču ar +/- rādītāju -1.

Ralfa Freiberga pārstāvētā Hradeckrālovas "Mountfield" mājās pagarinājumā ar 2:3 (0:1, 0:1, 2:0, 0:1) piekāpās "Mlada Boleslav" komandai.

Freibergs uz ledus bija 19 minūtes un 19 sekundes, divreiz metot pa vārtiem.

Litvīnovas komanda ar 62 punktiem 37 mačos ir ceturtā, Hradeckrālovas hokejisti ar 54 punktiem ir astotie, bet Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices "Ridera" un Eduarda Tralmaka un Mareka Mitena pārstāvētā Kladno "Rytīrži" komanda ir sakrājušas attiecīgi 39 punktus 33 spēlēs un 30 punktus 34 dueļos, ieņemot attiecīgi 12. un 14. pozīciju 14 klubu čempionātā.