Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Divi reāli kandidāti dalībai olimpiskajās spēlēs varētu Krievijas tenisa zvaigznes Daniils Medvedevs un Andrejs Rubļovs. (Foto: EPA/Scanpix)

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atļauj piedalīties olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem 3

Citi sporta veidi
2023. gada 8. decembrī 16:58 2023. gada 8. decembrī 16:58
  Jauns.lv/LETA
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Kā atklāja portālam Jauns.lv pavēstīja Latvijas Olimpiskajā komitejā tās prezidents Jānis Buks pašlaik atsakās no kādiem individuāliem paziņojumiem: "Kā jau iepriekš esam pauduši, mūsu viedoklis un darbības būs saskaņā ar mūsu partneriem Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā un Ukrainā. Joprojām esam tiešā kontaktā ar minēto valstu Olimpiskajām komitejām, šobrīd notiek aktīva komunikācija saistībā ar SOK oficiālo paziņojumu. Mēs formulēsim kopēju viedokli un saskaņosim tālākos soļus. Šobrīd ir vairāki scenāriji par kuriem notiek diskusijas, taču jebkādus individuālus paziņojumus pagaidām uzskatām par pārsteidzīgiem. LOK nosoda Krievijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu, kā arī izvērsto teroru un necilvēcīgo vardarbību pret Ukrainas iedzīvotājiem, tāpat kā citus militārus konfliktus, kuru rezultātā cieš iedzīvotāji,” teikts LOK paziņojumā.


Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas. 

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Saistītās ziņas

SOK Atlētu komisija aicina atļaut olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrāliem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem
VIDEO: Lukašenko pierāda, cik “neitrālie sportisti” ir nesaistīti ar politiku un propagandu
Laiki mainās! Ukrainas un Krievijas Olimpisko komiteju prezidenti kādreiz bija draugi un kopā kļuva par olimpiskajiem čempioniem 1

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā. Tāpat SOK ziņo, ka uz olimpiskajām spēlēm netiks aicināti un akreditēti Krievijas un Baltkrievijas oficālie valdību pārstāvji.

Citi šobrīd lasa

Čārlzs Spensers atklāj māsas princeses Diānas "galveno vēlēšanos"
"Putins viņu nogalināja, taču nesalauza": Maskavā ļaužu jūra turpina likt ziedus uz Arktikas kolonijā nomocītā Alekseja Navaļnija kapa 3
"Ak dieviņ, kas notiek, baisi dzīvot. Pie mums viņi no kurienes?!?": Putina dzimtās pilsētas iedzīvotāji sāk uz savas ādas izjust "specoperāciju" Ukrainā 1
Skatīt visus komentārus