Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās Zviedrijā 2023. gada 26. novembrī. (Foto: EPA/Scanpix)

Rastorgujevam ceturtā vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās

Citi sporta veidi
2023. gada 26. novembrī 17:12 2023. gada 26. novembrī 17:12 | Papildināts, 2023. gada 26. novembrī 13:41
  Jauns.lv/LETA
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā Pasaules kausa pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā un izcīnīja ceturto vietu, kas šajā distancē viņam ir atkārtots labākais rezultāts karjerā. 

Ar 15. numuru startējušais Rastorgujevs vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā ugunslīnijā un finišā bija līderis, tomēr beigās viņu apsteidza vēl trīs biatlonisti. Ceturto vietu 20 kilometru klasikā Rastorgujevs izcīnīja arī 2012./2013. gada sezonā Sočos.


Uzvaru izcīnīja Romans Rēss, kurš arī kļūdījās pēdējā šaušanā, vācietim finišējot 51 minūtē un 27,2 sekundēs. Otrais ar 12,1 sekundes deficītu bija viņa tautietis Justus Strelovs, kurš arī neaizvēra vienu mērķi un zaudēja 12,1, sekundi, bet trešo vietu guva divas soda minūtes iekrājušais norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš zaudēja 25 sekundes.

Rastorgujevs no labāko trijnieka atpalika 4,1 sekundi, bet uzvara bija 29,1 sekundes attālumā. Divas sekundes desmitdaļas alūksnietim zaudēja šveicietis Sebastians Štalders, bet 10,2 sekundes atpalika norvēģis Endre Strēmsheims.

Aleksandram Patrijukam bija piecas soda minūtes un ar vairāk nekā septiņu minūšu atpalicību viņš bija 91. vietā. Renārs Birkentāls jau pirmajā šaušanā pieļāva četras kļūdas un sacensības noslēdza ar sešām soda minūtēm, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā astoņas minūtes, kas deva dalītu 97. pozīciju no 104 startējušajiem biatlonistiem.

Distancē Rastorgujevam bija 19. ātrākais slēpojums, Birkentālam - 61., bet Patrijukam - 69. rezultāts.

Sievietēm 15 kilometru distancē Sanita Buliņa ieņēma 57. vietu, Annija Sabule bija 76., bet Sandra Buliņa - 90. pozīcijā.

Uzvaru izcīnīja itāliete Liza Vitoci, kura neaizvēra vienu mērķi un finišēja 44 minūtēs un 3,9 sekundēs. Tuvu uzvaras atņemšanai bija precīzi šāvusī vāciete Franciska Proisa, kura finišā zaudēja nieka vienu sekundes desmitdaļu - vismazāko šajā distancē starp pirmo un otro vietu Pasaules kausa izcīņas vēsturē.

Vēl desmit sekundes atpalika vāciete Vanesa Foigta, kura arī šāva nekļūdīgi. Vairāk nekā pusminūti aiz pirmā trijnieka bija Karulīne Ofigsta Knotene, vēl pirmajā sešiniekā finišējot arī vācietei Sofijai Šnaiderei un austrietei Līzai Terēzai Hauzerei.

Sanita Buliņa iekrāja četras soda minūtes, uzvarētājai finišā zaudējot piecas minūtes un 0,6 sekundes. Sabule pirmajās trīs ugunslīnijās bija nekļūdīga un pirms pēdējās šaušanas bija 45., taču divas kļūdas viņu atmeta uz zemāku pozīciju ar vairāk nekā septiņu minūšu deficītu pret uzvarētāju. Sandra Buliņa šaušanā kļūdījās sešas reizes, Vitoci zaudējot gandrīz desmit minūtes.

Sanita Buliņa, kurai trasē bija 32. ātrākais solis, un Sabule izcīnīja savas augstākās vietas šajā distancē. 

Trešdien sievietes veiks 4x6 kilometru stafeti, bet dienu vēlāk 4x7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši. Piektdien sievietes sacentīsies sprintā, sestdien sprinta sacensības būs vīriešiem, bet svētdien notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18. februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28. janvārim - Slovākijas trasē Osrblī.

Eidukai 24. vieta

Tikmēr Patrīcija Eiduka Rukā, Somijā, finišēja 24. vietā Pasaules kausa distanču slēpošanā 20 kilometru sacensībās ar kopēju startu, Raimo Vīgants bija 69., bet Lauris Kaparkalējs pēc apdzīšanas par apli tika klasificēts 80 .pozīcijā. 

Sievietēm uzvaru svinēja zviedriete Mūa Ilara, kura par trīs sekundes desmitdaļām pārspēja amerikānieti Džesiju Diginsu, pati finišējot 55 minūtēs un 40,8 sekundēs. Otrā bija vēl viena amerikāniete Rouzija Brenana, kura uzvarētājai zaudēja 1,3 sekundes.

Eiduka distanci veica 57 minūtēs un 45,5 sekundēs, finišējot divas minūtes un 4,7 sekundes pēc uzvarētājas. Labāko sešpadsmitnieks bija 15 sekunžu attālumā.

No startējušām 54 sportistēm sešas tika apsteigtas par apli, bet piecas nefinišēja. Eiduka bija vienīgā Latvijas pārstāve šajā distancē.

Tikpat garā distancē vīriešiem uzvaru izrāva norvēģis Jans Tomass Jensens, finišējot 48 minūtēs un 8,9 sekundēs, bet septiņas sekundes desmitdaļas viņam zaudēja čehs Mihals Novaks, abiem pirmo reizi Pasaules kausā finišējot pirmajā trijniekā. Trešais ar 2,1 sekundes deficītu pret uzvarētāju bija norvēģis Haralls Estbergs-Āmunnsens.

Vīgants finišēja četras minūtes un 5,5 sekundes pēc uzvarētāja, bet Kaparkalējs starp 13. un 14. kilometru tika apsteigts par apli. No 82 dalībniekiem viens izstājās, bet pieci tika apsteigti par apli.

Decembra pirmajās trīs nedēļas nogalēs slēpotāji sacentīsies Jelivārē un Esterzundā, Zviedrijā, kā arī Tronheimā, Norvēģijā. Gada pirmspēdējā dienā Toblahā, Itālijā, sāksies prestižais "Tour de Ski" seriāls, kas turpināsies Davosā, Šveicē, un noslēgsies Valdifjemmē, Itālijā, 7.janvārī.

Janvāra otrajā pusē būs posmi Oberhofā, Vācijā, un Gomsā, Šveicē, bet februārī būs sacensības Ziemeļamerikā Kenmorā, Kanādā, un Mineapolisā, ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti, Somijā, Oslo un Drammenē, Norvēģijā, kā arī Fālunā, Zviedrijā.

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Janvārī "Tour de Ski" seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē visaugstākā pozīcija Pasaules kausā.

Citi šobrīd lasa

"Vienaldzība ir vardarbība,"- Uģis Joksts par darbu televīzijā, tiešraidēm un nemieru
Dzeramnaudas pasaulē un Latvijā: cik atstāt, lai neaizvainotu apkalpotājus 5
Lietuvas armija īsi un saprotami izskaidro: "Karš šodien nebūs"
Pievienot komentāru