Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pašreizējā Eiropas čempione basketbolā ir Beļģija, kas finālā pieveica Spāniju (Foto: Valancic/Sportida/SIPA)

Lielais basketbols pie kaimiņiem! Lietuva un Somija 2027.gadā rīkos Eiropas basketbola čempionātu sievietēm

Basketbols
2023. gada 24. novembrī 19:59 2023. gada 24. novembrī 19:59
  Jauns.lv/LETA
Lietuva un Somija rīkos 2027.gada Eiropas basketbola čempionātu sievietēm, piektdien paziņoja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa. Gan Somija, gan Lietuva gatavojas pirmo reizi uzņemt šāda ranga sacensības, turnīram notiekot Lietuvas pilsētās Klaipēdā un Viļņā, kā arī Somijas pilsētā Espo.


"Abas šīs valstis ir neticami mīl basketbolu un ir pierādījušas sevi kā izcilas sacensību rīkotājs. Sieviešu basketbols Somijā un Lietuvā iet uz augšu, un esmu pārliecināts, ka pasākums dos vēl vairāk pozitīvu impulsu," saka FIBA Eiropas nodaļas prezidents spānis Horhe Garvahosa.

Somija kontinenta čempionātā ir piedalījusies piecas reizes, pēdējo reizi 1987.gadā, bet Lietuva ir spēlējusi 11 turnīros, 1997.gadā svinot uzvaru.

Tomēr FIBA Eiropas nodaļas valde paredz arī iespēju, ka abām valstīm turnīra rīkošanā varētu pievienoties vēl viena vai divas valstis, "lai nodrošinātu, ka 2027.gada čempionāts notiek, cik iespējams, labi".

Saistītās ziņas

Beļģijas basketbolistes pirmo reizi vēsturē kļūst par Eiropas čempionēm
Francijas basketbolistes cīņā par EČ bronzu uzvar Ungāriju
Vēsturisks panākums! Latvijas basketbolistes parūpējas par sensāciju un pārliecinoši pieveic spēcīgās spānietes

"Somijas un Lietuvas iesniegtie piedāvājumi bija ļoti spēcīgi, ar modernām arēnām Espo, Klaipēdā un Viļņā, kvalitatīvām viesnīcām visās trīs pilsētās un visu nepieciešamo infrastruktūru, lai pasākums būtu visaugstākajā līmenī," saka FIBA Eiropas nodaļas izpilddirektors Kamils Novāks.

Viņš skaidro, ka, ņemot vērā vairāku turnīru rīkotāju pieredzi citās FIBA sacensībās un pozitīvajām atsauksmēm pēc Eiropas čempionāta sievietēm 2025.gada rīkotāju piešķiršanas, kad Eiropas meistarsacīkstes sievietēm pirmoreiz rīkos četras valstis (Čehija, Vācija, Grieķija un Itālija), FIBA Eiropas nodaļas valde turpinās izskatīt iespējamos kandidātus sacensību rīkotāju pulka paplašināšanai.

Pēdējie trīs Eiropas čempionāti sievietēm tika organizēti divās valstīs, 2019.gadā sacensības uzņemot Latvijai un Serbijai, divus gadus vēlāk - Francijai un Spānijai, bet šogad - Izraēlai un Slovēnijai.

41.Eiropas meistarsacīkstes sievietēm 2027.gadā notiks no 16. līdz 27.jūnijam.

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams kliedē baumas par sazvērestības teoriju, ka princese Ketrīna it kā atrodoties komā
Francijas policija var ielikt cietumā Kanjes Vesta sievu. Kāpēc?
VIDEO: skats, kā bērnu ved auto Viļņā, pārsteidz pat pieredzējušos policistus
Pievienot komentāru