Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vācijas kamaniņu sporta izlases treneris Norberts Lohs Oberhofas trasē. (Foto: IMAGO/Christian Heilwagen)

Vācijai politisku apsvērumu dēļ varētu iet secen olimpisko spēļu renes sporta veidu sacensību rīkošana

Citi sporta veidi
2023. gada 7. novembrī 17:14 2023. gada 7. novembrī 17:14
  Jauns.lv/LETA
Liegums Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt Vācijā neļauj Oberhofas ledus trasei pretendēt uz 2026. gada olimpisko spēļu sacensību rīkošanu, atsaucoties uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vēstuli, informē Tīringenes laikraksts "Freies Wort".

Oktobrī Itālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džovanni Malago SOK Sesijā paziņoja, ka Milānas un Kortīnas 2026. gada ziemas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā notiks ārpus Itālijas.


Šobrīd interesi uzņemt attiecīgās sacensības izrādījušas Francijas pilsēta Laplaņa, Šveices pilsēta Sanktmorica, Austrijas pilsēta Insbruka, kā arī Vācijas Kamaniņu sporta federācija, kas piedāvā sacensības uzņemt Oberhofas trasē.

SOK, atbildot uz laikraksta "Freies Wort" lūgumu pēc komentāra, rakstījusi, ka dažas valstis politisku iemeslu dēļ liedz atsevišķiem sportistiem piedalīties sacensībās.

"Valstis, kurās ir spēkā šādi ierobežojumi, nevar tikt apsvērtas kā kandidātes. Cik zināms no oficiāliem paziņojumiem, Vācijā ir šādi ierobežojumi," laikraksts citē SOK rakstīto.

Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere, kuras viena no atbildības nozarēm ir sports, aprīlī paziņoja, ka Vācija varētu liegt Krievijas sportistiem iebraukšanu valstī, ja tiktu pieņemts lēmums par viņu atjaunošanu starptautisko sacensību apritē.

Saistītās ziņas

FOTO: graustu neatjaunos. Milānas un Kortīnas olimpisko spēļu ledus trases sacensības nenotiks Itālijā
VIDEO: austriešu sportists Siguldā piedzīvo baisu kritienu, kamanām izlidojot no trases
VIDEO: pēc kamanu izlidošanas no Siguldas trases, sola pievērst vairāk uzmanības drošībai

Oktobrī SOK locekle bijusī Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča, kura vada turpmāko vasaras olimpisko spēļu rīkotāju konsultatīvo komisiju, SOK sesijā paziņoja, ka valstis, kas politisku iemeslu dēļ neļauj sportistiem startēt noteiktās sacensībās, riskē netikt pie tiesībām uzņemt kādas no nākošajām olimpiskajām spēlēm.

Milānas un Kortīnas kandidatūra balsojumā par 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pārspēja Stokholmu, kas ledus trases sporta veidu uzņemšanu bija uzticējusi Siguldai.

Citi šobrīd lasa

Īstajā brīdī satiksi vajadzīgos cilvēkus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 26.02. līdz 3.03.
Ģimenes ārsts atklāj spēcīgu diētu, kas var samazināt vēža, demences un sirds slimību risku
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
Pievienot komentāru