Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šajās dienās tieši Indijā norisinās Pasaules kauss kriketā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Krikets, karogfutbols, lakross... iekļauti olimpiskajā programmā; apritē paliek arī modernā pieccīņa

Citi sporta veidi
2023. gada 13. oktobrī 16:36 2023. gada 13. oktobrī 16:36
  Jauns.lv/LETA
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde piektdien Indijā piecu sporta veidu vidū apstiprināja T20 kriketa iekļaušanu 2028.gada Losandželosas olimpisko spēļu programmā.

SOK prezidents Tomass Bahs piektdien Mumbajā apstiprināja, ka valde ir pieņēmusi spēļu organizatoru priekšlikumu par T20 kriketa, kas ir kriketa spēles saīsināta versija, beisbola/softbola, karogfutbola jeb bezkontakta amerikāņu futbola, skvoša un lakrosa iekļaušanu olimpisko spēļu programmā.


Tomēr galīgais 2028. gada spēļu sporta veidu saraksts Mumbajā kļūs zināms pirmdien SOK sesijas balsojumā.

Šobrīd tieši Indijā notiek Pasaules kausa izcīņa kriketā vīriešiem vecumā virs 50 gadiem.

"SOK tā ir lieliska iespēja sadarboties ar jaunām sportistu un līdzjutēju kopienām," sacīja Bahs.

"Mēs redzam T20 kriketa popularitātes pieaugumu un ceram sveikt pasaules labākos spēlētājus 2028. gadā ASV," viņš piebilda.

Losandželosas spēļu rīkotāji ir ierosinājuši sešu komandu turnīru gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās, ASV kā rīkotājvalstij piedaloties abos turnīros.

Krikets pēdējo reizi olimpisko spēļu programmā bija 1900. gadā Parīzē, kad Lielbritāniju pārstāvoša komanda pārspēja Francijas vienību.

Sporta veida pārstāvji to uz atgriešanos olimpiskajās spēlēs ir virzījuši jau vairāk nekā desmit gadus.

Beisbols un softbols olimpisko spēļu programmā iepriekš bijis no 1992. līdz 2008. gadam un 2020. gadā, lakross 1904. un 1908. gadā, bet 1928, 1932. un 1948. gadā kā paraugdemonstrējumu sporta veids. Tikmēr skvošs un karogfutbols, kas populārs ir tieši Ziemeļamerikā un Karību reģionā, olimpisko spēļu programmā līdz šim nav bijuši.

Tikmēr boksa statuss 2028.gada spēlēs pēc SOK neuzticības izteikšanas Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) vadībai joprojām ir neskaidrs.

Bokss ir bijusi daļa olimpisko spēļu sastāvdaļa kopš 1920. gada, un tas ir iekļauts arī nākamā gada spēļu Parīzē programmā.

"Mēs vēlamies programmā iekļaut boksu," sacīja Bahs. "Mums nav problēmu ar boksu vai bokseriem. Mums ir problēmas ar IBA."

Tāpat olimpiskajā apritē paliks modernā pieccīņa, kurā Losandželosā jāšanas disciplīnu plānots aizstāt ar šķēršļu pārvarēšanas joslu skrienot.

Losandželosas olimpiskās spēles notiks no 2028.gada 14. līdz 30. jūlijam.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: krievu okupantu dzīvā spēka zaudējumi sasnieguši jau vairāk nekā 410 tūkstošus 18
Ko Ikšķilē ēda "Krēslas" Bella - aktrise Kristena Stjuarte
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
Pievienot komentāru