Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Staņislavs Pozdņakovs. (Foto: AFP/Scanpix)

Krievija nolēmusi zagt arī Ukrainas sportistus

Citi sporta veidi
2023. gada 6. oktobrī 15:41 2023. gada 6. oktobrī 15:41
  Jauns.lv
Krievijas Olimpiskā komiteja (ROK) savā sastāvā iekļāvusi četru nelikumīgi anektēto Ukrainas teritoriju sporta padomes, kas nozīmē, ka šos reģionus pārstāvošie sportisti un organizācijas nokļuvuši agresorvalsts paspārnē.

Ceturtdien notikušajā izpildkomitejas sēdē “Luhanskas Tautas Republikas”, “Doneckas Tautas Republikas”, Hersonas un Zaporižjas olimpiskās padomes uzņemtas ROK sastāvā, vēsta olimpisko kustību aprakstošais izdevums “Inside the Games”. Šos četrus reģionus pagājušajā gadā Krievija anektēja un, neraugoties uz to, ka pasaules civilizētā sabiedrība to nav atzinusi, agresorvalsts tos tagad vēl vienā veidā iekļāvusi savā sastāvā.


ROK prezidents Staņislavs Pozdņakovs pēc izpildkomitejas sēdes apstiprināja, ka tās sastāvā ir iekļauti četri Ukrainas reģioni.

Šis solis radījis vēl papildu spiedienu uz Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), lai tā nostātos pret ROK rīcību, bet pagaidām SOK notikušo nav komentējuši.

Pēc iebrukuma Ukrainā pagājušā gada februārī Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, balstoties uz SOK ieteikumiem, sākotnēji tika aizliegts piedalīties starptautiskās sporta sacensībās.

Saistītās ziņas

"Cilvēktiesību pārkāpums" un "diskriminācija"! Krievijas Olimpiskās komiteja nenovērtē SOK iztapšanu
Laiki mainās! Ukrainas un Krievijas Olimpisko komiteju prezidenti kādreiz bija draugi un kopā kļuva par olimpiskajiem čempioniem 1
Krievijas olimpiskais varonis gribēja braukt uz NHL, bet nonāca armijā aiz polārā loka

Šā gada martā SOK mīkstināja savu nostāju un atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem sacensties kā individuāliem neitrāliem sportistiem, ja viņi neatbalsta karu un nav saistīti ar militārajiem spēkiem, taču abas valstis joprojām nevar sacensties zem saviem karogiem, un to dalība 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē ir neskaidra.

Pozdņakovs, kurš iepriekš mudinājis Krievijas sportistus atbalstīt karadarbību Ukrainā, šā gada sākumā tika atstādināts no SOK Olimpiskās programmas komisijas.

Tomēr SOK kopš kara sākuma tā arī nav izšķīrusies par soli no ROK atstādināšanas.

ROK tika uzaicināta attālināti piedalīties piektdien Stambulā notiekošajā Eiropas Olimpisko komiteju Ģenerālajā asamblejā, taču tā nav pasākumam nav reģistrējusies.

Citi šobrīd lasa

Lielais jautājums: "Vai ASV palīdzības pārtraukšana Ukrainai nozīmētu Krievijas uzvaru?"
Vai var atgūt pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ja strādāts vien dažus mēnešus gadā?
Krievijas skolās apgūs Putina interviju, ar analīzi gan var būt nepatikšanas
Pievienot komentāru