Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Žans Tods bija plecu pie pleca ar Mihaēlu Šūmaheru viņš spožāko panākumu laikā, bet arī kļuva par tuvu ģimenes draugu. (Foto: dpa picture alliance archive / Alamy/ Vida Press)

Šūmahera draugam ir atbilde tiem, kas komentē autosporta leģendas veselības stāvokli un ģimenē notiekošo 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sporta zvaigznes
4. aprīlī 16:56 2023. gada 4. aprīlī 16:56
  Jauns.lv
Viens no Mihaēla Šūmahera labākajiem draugiem, kādreizējais F-1 komandas “Ferrari” vadītājs Žans Tods pēc ilgākas pauzes komentējis ar autosporta leģendu notiekošo. Toda teiktajā ir jūtamas dusmas par daudzajām spekulācijām.

Ir pagājuši deviņarpus gadi kopš Francijas Alpu slēpošanas kūrortā Meribelā negadījumā ar slēpēm smagi cieta viens no visu laiku labākajiem autosportistiem Mihaēls Šūmahers. Šo gadu laikā mēs gaužām maz zinām par Pirmās formulas leģendas veselības stāvokli.


Intervijā Itālijas laikrakstam “Corriere della Sera” Žans Tods aicināja ievērot ģimenes lūgto privātumu: "Atstāsim viņu mierā," aicināja Tods: “Mēs respektējam Korīnas un viņas bērnu privātuma vēlmes, lai gan mēs, protams, zinām, ka negadījumam bija sekas. Bet ikviens, kurš saka, ka viņš kaut ko zina, patiesībā nezina neko. Es vienmēr braucu pie viņa. Viņš un viņa ģimene ir mana ģimene."

Tods kopā ar Šūmaheru strādāja “Ferrari” komandā, kad vācietis no 2000. līdz 2004. gadam ieguva piecus pēc kārtas pasaules čempiona titulus.

Jauns.lv jau vēstīja, ka viens no Mihaēla Šūmahera savulaik labākajiem draugiem Edijs Džordans zina teikt, ka F-1 leģendas sieva Korīna Šūmahere ir labprātīgi kļuvusi par pilnīgu vientuļnieci.

Mihaēls, kuram ir 54 gadi, turpina mitināties ģimenes īpašumā nelielā Šveices miestiņā pie Ženēvas ezera. Ar viņu visu laiku kopā ir sieva, bet sportistu regulāri apmeklē arī viņa 26 gadus vecā meita Džīna-Marija un 24 gadus vecais dēls Miks.

F-1 komandas “Jordan”, kurā savu pirmās formulas pilota karjeru iesāka Mihaēls Šūmahers, dibinātājs un bijušais īpašnieks Edijs Džordans, apgalvo, ka Šūmahera sieva visus šos gadus ir dzīvojusi ļoti noslēgti, lai saglabātu vīra veselības stāvokli noslēpumā no apkārtējiem. Viņai esot palīdzējusi mediķu komanda, kas rūpējusies par Mihaēlu. Pagājušajā gadā Edijs vēlējās apciemot septiņkārtējo F-1 pasaules čempionu, taču ģimene to neatļāva, vēsta “Hello”.

"Vissmagāk klājies Mikam un Korīnai. Ir pagājuši gandrīz desmit gadi, Korīna dzīvo kā ieslodzītā, viņa nevar aiziet vakariņās, uz ballīti vai citu pasākumu, jo visi gribētu ar viņu runāt par Mihaēlu, bet viņai nav nepieciešams, lai kāds to atgādina ik minūti," norāda Džordans.

Šūmahers reiz savu sievu raksturoja kā "sargeņģeli". Pēc traģēdijas viņa pilnībā pārņēmusi kontroli pār jebkādu informāciju par viņa stāvokli. Korīna izvairās runāt par savu vīru. Tomēr viņa izgaismoja savas grūtības dokumentālajā filmā par viņa dzīvi, kas tika demonstrēta 2022. gadā.

Autosportista dzīvesbiedre paskaidroja, ka viņa ārstēšanai jau iztērēti vairāk nekā 20 miljoni mārciņu (teju 23 miljoni eiro) un terapija turpināsies. Koronavīrusa pandēmijas dēļ ģimenei nācās atlikt cilmes šūnu procedūras.

Kas attiecas uz privātumu, tas ir paša sportista izvēle: "Privāts ir privāts, tā viņš vienmēr teica. Man ir ļoti svarīgi, lai viņš varētu turpināt baudīt savu privāto dzīvi, cik vien iespējams. Mihaēls vienmēr ir aizsargājis mūs, un tagad mēs aizsargājam viņu," laikraksts "Daily Mail" citē Korīnas teikto.

Mihaēla dēls Miks izvēlējies autosportista karjeru, un divas iepriekšējās sezonas viņš bija F-1 pilota statusā “Haas” komandā. Pagājušajā sezonā Austrijā viņš sasniedza savu karjeras pagaidām augstāko rezultātu, 6. vietu. Tomēr panākumu ziņā Miks ne tuvu nav spējis pietuvoties tēva iespētajam, tāpēc šosezon viņš jau ir zaudējis vietu F-1 bolīdā un kļuvis par “Mercedes” un “McLaren” komandu rezerves pilotu.

Saistītās ziņas

“Dzīvo kā ieslodzītā!” Mihaēla Šūmahera sieva Korīna ir kļuvusi par pilnīgu vientuļnieci
Bijušais F-1 komandas īpašnieks nejauši izrunājas par Šūmahera stāvokli
Mihaēls juta, ka viss nav labi: Korīna Šūmahere atklāj, ko F-1 leģenda teicis pirms liktenīgā negadījuma

Jauns.lv jau vēstīja, ka sākotnēji Šūmahera ārstēšanai nedēļā tika tērēti aptuveni 150 000 eiro, bet tagad šī summa pēc britu mediju rīcībā esošās informācijas esot sarukusi gandrīz trīs reizes, tomēr tā tik un tā veidojot aptuveni trīs miljonus eiro gadā. Tāpat noteikti vēl jāpieskata dažādas citas dārgas medicīniskas procedūras, jo, spriežot pēc publiski izskanējušās informācijas, viņā ārstēšanā tiek izmantota cilmes šūnu transplantācija.

Operācijas mērķis ir reģenerēt sportista nervu sistēmu. Itāļu neiroķirurgs Nikolā Acari (Nicola Acciari) atklājis, ka Šūmahers cieš no muskuļu atrofijas un osteoporozes.    

“Pēdējos 20 gados zinātnes progress cilmes šūnu jomā ir ļoti liels, taču tas nemaina faktu, cik maz mēs zinām par cilvēka smadzenēm. Nav iespējams prognozēt, kāds rezultāts ir gaidāms pēc operācijas,” sacīja Acari.

Lai tiktu pie nepieciešamajiem līdzekļiem, Mihaēla ilggadējā dzīvesbiedre Korīna jau pārdevusi aptuveni 35 miljonus vērto privāto lidmašīnu, ģimenes brīvdienu māju Norvēģijā. Tāpat izsolē par 6,6 miljoniem ASV dolāru (5,5 miljoni eiro) pārdota arī ikoniskā “Ferrari F2002” formula, kurā Šūmahers izcīnīja savu piekto pasaules čempiona titulu, bet iepriekš "Ferrari F2001" tika pārdots pat par 7,5 miljoniem ASV dolāru (6,3 miljoni eiro).

Jau vēstīts, ka 2013. gadā Šūmahers nokrita slēpošanas laikā, sasitot galvu pret akmeni. Ja viņš nebūtu lietojis ķiveri, tad trauma būtu bijusi letāla. 

Pēc divām ķirurģiskām operācijām, kā arī ilgstošas komas, sporta zvaigzne šobrīd atrodas savās mājās Šveicē, saņemot pastāvīgu aprūpi.

Citi šobrīd lasa

“Dēliņ, kā vēlētos tevi apskaut…” Ukrainā atklāts Krievijas noslepkavotā karavīra piemineklis
Smagajā avārijā uz Ventspils šosejas 6 cietušie
Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atļauj piedalīties olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem 5
Pievienot komentāru