Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daiļslidošanas spīdeklis 16 gadus vecā Kamila Vaļijeva sasniegusi rezultātus un lēcienu sarežģītību, ko pirms viņas nespēja neviena cita daiļslidotāja. (Foto: AFP/Scanpix)

16 gadus vecās daiļslidotājas Vaļijevas dopinga skandāls pieņemas spēkā

Citi sporta veidi
2023. gada 22. februārī 10:32 2023. gada 22. februārī 10:32
  Jauns.lv/LETA
Pasaules Antidopinga aģentūra ir pārsūdzējusi Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) attaisnojošo spriedumu Krievijas daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas dopinga lietā, otrdien paziņojot, ka pieprasa sportistes četru gadu diskvalifikāciju.

WADA iebilst pret RUSADA konstatējumu, ka Vaļjevai šajā lietā, kas aizēnoja pagājušā gada Pekinas olimpiskās spēles, nav "nekādas vainas vai nolaidības". WADA vēlas četru gadu diskvalifikāciju un Valjevas rezultātu anulēšanu no datuma, kad viņa nodeva analīžu paraugu, - 2021. gada 25. decembra. Tas ietvertu arī olimpiskās spēles.


Krievijas slidotāja, kura tobrīd bija 15 gadus veca, februārī izcīnīja olimpisko zeltu komandu sacensībās, taču vēlāk tika paziņots, ka paraugā, ko viņa nodeva divus mēnešus iepriekš, konstatēta aizliegta viela trimetazidīns. Tās ir zāles, ko lieto angīnas ārstēšanai, taču aizliegtas sportistiem, jo uzlabo izturību.

Analīžu rezultāti tika paziņoti vēlāk, jo laboratoriju, kas pārbaudīja paraugu, bija skārusi Covid-19 pandēmija.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ļāva Vaļijevai turpināt startēt olimpiskajās spēlēs, ņemot vērā to, ka viņa ir nepilngadīga, taču neattaisnoja viņu izdarītajā pārkāpuma.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēma nepiešķirt medaļas nevienai no komandu sacensību dalībniecēm, kamēr nav atrisināta krievietes dopinga lieta.

RUSADA ieskatā Vaļijevai jāpiemēro diskvalifikācijai tikai uz vienu dienu 2021. gada Krievijas čempionātā, kad tika ņemtas dopinga analīzes.

Jau ziņots, ka pēc RUSADA paziņojuma janvārī WADA pauda savu apņēmību apstrīdēt sportistes attaisnošanu.

Saistītās ziņas

Krievu daiļslidošanas zvaigzne Vaļijeva dopinga iedzeršanā vaino vectēvu
Dopinga lietošanā pieķertā Vaļijeva neiztur spriedzi un paliek bez medaļas, par ledus karalieni tiek kronēta Ščerbakova 1
SOK prezidentam Baham skrien šermuļi par treneru attieksmi pret nepilngadīgajām krievu daiļslidotājām 10

Individuālajās sacensībās Vaļijeva Pekinā piedzīvoja vairākus kritienus un ieņēma ceturto vietu.

Citi šobrīd lasa

Martā gaidāma saule "ar zobiņiem". Zināma arī prognoze Lieldienām!
Tā notika dokumentālās filmas "Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks" pirmizrāde
"Putins viņu nogalināja, taču nesalauza": Maskavā ļaužu jūra turpina likt ziedus uz Arktikas kolonijā nomocītā Alekseja Navaļnija kapa 2
Pievienot komentāru