Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viktorijas Zejnepas Guņešas īsais stāsts ļoti nepatika Krievijas sportistiem un sporta funkcionāriem. (Foto: Insidefoto/Sipa USA/ Vida Press)

Dzimteni iznīcina, bet jāizturas ar godu un cieņu – tā uzskata Starptautiskā peldēšanas federācija 2

Sporta zvaigznes
2022. gada 30. martā 15:49 2022. gada 30. martā 15:49
  Jauns.lv
Starptautiskā peldēšanas federācija (FINA) pēc Ukrainā dzimušās sportistes Viktorijas Guņešas ieraksta sociālajos tīklos, kas izraisīju Krievijas sportistu plašu šūmēšanos, aicinājusi visus sportistus izturēties ar godu un cieņu.

Ukrainas pilsētā Poltavā dzimusī peldētāja Viktorija Guņeša savā “Instagram” kontā bija publicējusi attēlu, kurā nostājusies ar kājām uz Krievijas karoga, uzkāpjot tieši uz sarkanās krāsas, kas vēsturiski simbolizē tautu (baltā krāsa – caru, zilā – aristokrātiju).


Viņas ieraksts izraisīja milzu neapmierinātību Krievijas sportistu vidū, kas aicināja sportisti sodīt par necieņas izrādīšanu viņu valstij. Kritiķu vidū bija gan peldētāji Kliments Koļesņikovs, Maksims Stupins, Vladislavs Griņevs un Tatjana Belongofa, gan Krievijas sporta ministrs Dmitrijs Šviševs, gan Krievijas Peldēšanas federācijas pārstāvji.

Griņevs un Belongofa savos sociālo tīklu kontos ierakstīja sašutuma pilnus ierakstus, kuros uzdeva jautājumus: “Kur ir robeža sportistu visatļautībai? Ja reiz tiek krievu sportistiem ir liegts piedalīties sacensībās, kāpēc sodu nesaņem šī sportiste, piebilstot, ka nacionālisms nekādā veidā neesot pieļaujams".

Vladislava Griņeva ieraksts "Instagram". (Foto: Ekrānuzņēmums no "Instagram")

Arī Krievijas sporta un peldēšanas amatpersonas aicināja sodīt turku sportisti, tomēr šādu soli FINA nespēra. Viņi sociālajos tīklos vien publicēja ierakstu, kurā aicināja visus savā pārraudzībā esošos sportistus izturēties ar godu un cieņu. Visai savdabīgs aicinājums, ja kādā valstī notiek karš, kuru uzsācis kaimiņos esošas valsts diktators.

Arī iepriekš FINA nebija diez ko steidzīga lēmumu pieņemšanā attiecībā pret Krievijas sportistiem. Vēl marta vidū krievu sportisti, startējot zem neitrāla karoga, varēja piedalīties dažādās peldēšanas sacensībās, ieskaitot mākslas peldēšanas Pasaules sēriju, kurās Krievijas sportistiem allaž ir bijuši lieliski panākumi.

Saistītās ziņas

“Es esmu sporta veida seja!” Putinu atbalstošais krievu sportists ar mazvērtības kompleksiem nesirgst 2
Krievu peldēšanas spīdeklis paliek bez peldbiksēm
“Traks un idiotisks!” Viens no Krievijas sporta spilgtākajiem spīdekļiem paliek bez ģenerālsponsora

23 gadus vecā Viktorija Zejnepa Guņeša ir dzimusi kā Viktorija Solovjova, bet, pieņemot Turcijas pilsonību, viņas vārds tika mainīts. Viņa Turciju pārstāv no 2014. gada. Gan pārstāvot Ukrainas, gan Turcijas sastāvā nopelnījusi visu kalumu medaļas junioru pasaules čempionātā. Jau 16 gadu vecumā Eiropas čempionātā pieaugušajiem izcīnījusi bronzas medaļas brasā 100 un 200 metru distancēs, bet līdz nākamajiem lielajiem panākumiem bija jāgaida vairāki gadi. Tikai pērn Krievijas pilsētā Kazaņā notikušajā Eiropas čempionātā īsajā baseinā viņa izcīnīja zelta medaļu 400 metros jauktajā stilā un bronzu uz pusi īsākā distancē. Viņas zelts bija vēsturē pirmais šāda veida panākums Turcijas peldētājiem.

Citi šobrīd lasa

"Ukraina karu zaudēja," Stepaņenko partijas EP kandidāts dabū pa pakausi Ukrainas atbalsta pasākumā 5
VID plāno mainīt veidu kā tiek veikta nodokļu atmaksa par medicīnas un izglītības izdevumiem
Parādījusies jauna un bīstama tendence, kā krāpnieki aptin ap pirkstu savus upurus 2
Skatīt visus komentārus