Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valentīna Kaminska saņem medicīnisko palīdzību pēc finiša 4x5 kilometru stafetē. (Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX)

Dopinga lietošanā pieķerta vēl viena Pekinas olimpisko spēļu dalībniece

Citi sporta veidi
2022. gada 16. februārī 17:55 2022. gada 16. februārī 17:55
  Jauns.lv / LETA
Ukrainas olimpiskās delegācijas pārstāves distanču slēpotājas Valentīnas Kaminskas analīžu paraugā atklāta aizliegtas vielas klātbūtne un viņai noteikta sākotnējā diskvalifikācija, trešdien paziņoja Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA).

Baltkrievijā dzimušās slēpotājas analīzēs atklāta aizliegtā viela mesterolons, kas ir anabolisks androgēnu steroīds, kā arī divi aizliegti stimulējoši līdzekļi.


Paraugs ņemts Pekinas olimpisko spēļu sacensību laikā veiktas antidopinga kontroles laikā pagājušo ceturtdien.

Pekinas olimpiskajās spēlēs 34 gadus vecā Kaminska ir startējusi desmit kilometru klasiskajā slēpojumā, sprinta sacensībās, kā arī 4x5 kilometru stafetē sievietēm. Analīzes ņemtas dienā, kad notika desmit kilometru klasiskais slēpojums.

ITA paziņoja, ka sportiste ir informēta par sākotnējo diskvalifikāciju un savām tiesībām to pārsūdzēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Kaminskai, kura 2014. un 2018. gada olimpiskajās spēlēs pārstāvēja Baltkrieviju, ir tiesības lūgt B parauga analīzes.

Sieviešu desmit kilometru klasiskajā slēpojumā Pekinas olimpiskajās spēlēs viņa finišēja 79. vietā, sprinta kvalifikācijā viņa ieņēma 70. vietu, bet kopā ar Ukrainas komandu izcīnīja 18. vietu 4x5 kilometru stafetē.

Pagājušajā nedēļā tika atklāts pirmais dopinga gadījums Pekinas olimpiskajās spēlēs - Irānas kalnu slēpotāja Hoseins Savehs Šemšaki ārpus sacensībām 7. februārī ņemtā paraugā atklāta anaboliska steroīda klātbūtne. Arī 36 gadus vecajam sportistam noteikta pagaidu diskvalifikācija.

Skaļākais dopinga skandāls Pekinas olimpiskajās spēlēs ir par Krievijas daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas analīzēm. 7. februārī kļuva zināms, ka 25. decembrī ņemtā viņas analīžu paraugā ir konstatēta aizliegta sirdsdarbības medikamenta klātbūtne.

Analīžu rezultāts tika saņemts tikai pēc tam, kad Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

CAS pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

Saistītās ziņas

Dopinga skandālā ierautā Vaļijeva uzvar Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas īsajā programmā
Krievu daiļslidošanas zvaigzne Vaļijeva dopinga iedzeršanā vaino vectēvu
“Vienā līmenī ar dopingu!” Divkārtējais Pekinas olimpisko spēļu čempions vaino nīderlandiešus krāpšanā 1

ROC sportiste ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēmusi atlikt visas apbalvošanas ceremonijas, kurās viņa iesaistīta, līdz tiks kliedētas šaubas par dopinga lietošanu un iespējamu diskvalifikāciju.

Citi šobrīd lasa

FOTO un VIDEO: kara otrajā gadadienā visā Latvijā notiek atbalsta pasākumi Ukrainai
Krievijā spēlējošajiem hokejistiem sociālajos tīklos uzrodas "simtiem aizstāvju" 3
VIDEO: pie Šķirotavas stacijas no sliedēm noiet vilciens ar Krievijas graudiem 3
Pievienot komentāru