Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kamila Vaļijeva Pekinas olimpisko spēļu īsajā programmā. (Foto: AP/Scanpix)

Dopinga skandālā ierautā Vaļijeva uzvar Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas īsajā programmā

Citi sporta veidi
2022. gada 15. februārī 17:08 2022. gada 15. februārī 17:08
  Jauns.lv / LETA
Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva, kurai decembrī bijušas pozitīvas dopinga analīzes, pēc Pekinas olimpisko spēļu īsās programmas ir līdere sieviešu daiļslidošanas sacensībās.

Par slidojumu pie Kirilla Rihtera skaņdarba "In Memoriam" 15 gadus vecā sportiste saņēma 82,16 punktus, kas bija labākais rezultāts 30 startējušo daiļslidotāju konkurencē.


Tuvākā sekotāja ar 80,2 punktiem ir cita ROC sportiste, pasaules čempione Anna Ščerbakova.

Noteikumi paredz, ka izvēles programmā cīņu par medaļām turpina 24 labākās daiļslidotājas, tomēr kvalifikācijā ieviests papildu noteikums, kas paredz, ka izvēles programmā startēs 25 labāko īsās programmas rezultātu īpašnieces, ja Vaļijeva būs starp labākajām 24 sportistēm. Ja Vaļijeva nebūtu labāko 24 daiļslidotāju vidū, spēkā paliktu iepriekšējie kvalifikācijas noteikumi.

Pekinas olimpisko spēļu medaļu komplekts daiļslidošanā sievietēm tiks sadalīts ceturtdien pēc izvēles programmas.

Pat tad, ja Vaļijeva kļūs par čempioni, medaļu viņa kaklā nekārs, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēmusi atlikt visas apbalvošanas ceremonijas, kurās viņa iesaistīta, līdz tiks kliedētas šaubas par dopinga lietošanu un iespējamu diskvalifikāciju.

Jau vēstīts, ka Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

ROC sportiste ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Pati sportiste skaidrojusi, ka Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegtā viela viņas ķermenī nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bijuši vectēva sirds medikamenti.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

Citi šobrīd lasa

Vienai zodiaka zīmei šopavasar neticami veiksies. Kas ir šis laimīgais?
Čārlzs Spensers atklāj māsas princeses Diānas "galveno vēlēšanos"
"Ak dieviņ, kas notiek, baisi dzīvot. Pie mums viņi no kurienes?!?": Putina dzimtās pilsētas iedzīvotāji sāk uz savas ādas izjust "specoperāciju" Ukrainā 1
Pievienot komentāru