Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daiļslidošanas zvaigzne Kamila Vaļijeva esot netīšām iedzērusi vectēva zāles. (Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix)

Krievu daiļslidošanas zvaigzne Vaļijeva dopinga iedzeršanā vaino vectēvu

Citi sporta veidi
2022. gada 15. februārī 13:10 2022. gada 15. februārī 13:10
  Jauns.lv / LETA
Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva saņēmusi pozitīvu dopinga testu, jo neapzināti izdzērusi vectēva sirds medikamentus, otrdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).


Kā zināms, Vaļijevai 25.decembrī ņemtajās dopinga analīzēs tika uziets aizliegtais preparāts trimetazidīns, par ko Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) paziņoja 8. februārī.

Krievijas mediji norādīja, ka Vaļijevas ķermenī aizliegtā viela nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bija vectēva sirds medikamenti.

"Viņas arguments bija tāds, ka aizliegtā viela bijusi viņas vectēva zālēs," teica SOK pārstāvis Deniss Osvalds.

Pēc Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma 15 gadus vecajai Vaļijevai atļauts piedalīties daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien.

ROC sportiste būs viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Kā pirmdien paskaidroja CAS, lēmums ļaut startēt Vaļijevai pamatots ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

Tāpat CAS atzīmēja, ka šoreiz netika lemts par sportistes "vainu vai nevainību" dopinga lietā, kā arī par to vai ROC komandai pasniegt komandu sacensībās izcīnītās zelta godalgas. Par to tiks lemts citās CAS lietās.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Saistītās ziņas

Vaļijevai ļauj turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet dopinga apsūdzības neatceļ 1
Liela varbūtība, ka sieviešu daiļslidošanas sacensībās nebūs apbalvošanas ceremonijas
Parādās loģisks skaidrojums, kāpēc “ledus princis” Juzuru Hanju Pekinā nespēja cīnīties par olimpisko zeltu

Ja vēstīts, ka Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

Citi šobrīd lasa

Bijusī "Playboy" modele vairs neuzdrošinās iziet no mājām — iemesls visnotaļ kutelīgs 1
FOTO: draugu, radu un kolēģu lokā reperis Gustavo prezentē savu autobiogrāfiju
FOTO: Hermanis JRT atklāšanas pasākumā neskopojas ar komplimentiem: "Atjaunotā ēka ir mākslas darbs!" Smaida arī aktieri, bet kā tur izskatās?
Pievienot komentāru