Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Daiļslidošanas zvaigzne parāda, kā Krievija krāpās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 75

Sporta zvaigznes
2018. gada 5. martā 05:21 2018. gada 5. martā 05:21
  Jauns.lv
Phjončhanas olimpisko spēļu vicečempione Jevgēņija Medvedeva parādījusi kārtējo noteikumu apiešanu, ar ko Phjončhanā bija izcēlusies viņa pati un tautieši.

Valsts atblastītas dopinga krāpšanas dēļ Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nedrīkstēja piedalīties Krievija un tās sportisti, bet tie tie atlēti, kurus atzina par "tīriem" piedalījās kā Olimpisko sportisti no Krievijas (OAR), atklāšanas un no noslēguma ceremonijās soļojot zem olimpisko spēļu karoga.


Kasjauns.lv jau ziņoja, ka Olimpiskie sportisti no Krievijas nedrīkstēja izrādīt piederību savai valstij un Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) bija sagatavojusi striktus noteikumus, aizliedzot jebkādu nacionālās identifikācijas simboliku:

  • valsts ģērbonis, Krievijas olimpiskās komitejas emblēma ir jāaizvieto ar olimpiskajiem apļiem, bet abreviatūra RUS un uzraksts Russia jānomaina atiecīgi ar OAR un "Olympic Athlete from Russia";
  • Burtu izmērs vārdos Olympic Athlete ir tāds pats kā vārdam Russia;
  • Preču zīmes "Team Russia" izmantošana ir aizliegta gan ekipējumā, gan aksesuāros, gan inventārā;
  • Atļauta ir viena vai divas nacionālā karoga krāsas izmantošana, bet tam ir nepieciešama atsevišķa saskaņošana ar SOK. Atsevišķi fragmenti kopā nedrīkst veidot karoga krāsu izkārtojumu.
  • Visi šie ierobežojumi attiecas gan uz sportistiem, gan treneriem, gan oficiālajiem pārstāvjiem.
  • Visas ekipējuma dizaina izmaiņas obligāti jāsaskaņo ar SOK.

Tomēr 18 gadus vecā Olimpiskā sportiste no Krievijas Jevgēņija Medvedeva, kura Phjončhanā izcīnīja sudrabu, piekāpjoties vienīgi savai 15 gadus vecajai tautietei Alīna Zagupovai (daudzi speciālisti gan uzskata, ka par čempioni bija jākļūst tieši Medvedevai), atgriežoties Krievijā parādījusi, "kas lācītim vēdērā". Daudzi OAR sportistu formām bija pamanījusi specifisku baltu šalli, kuru tagad lidmašīnā tika noņemta. Zem tās slēpās Krievijas karogs, ko noteikti nebija atļauts nekādā veidā ietvert olimpiskajos tērpos. Tiesa, karogs bija veiksmīgi noslēpts, jo visi apģērbi saskaņojot saņēma SOK atļauju.

Uz vietas Phjončhanā Krievijas sportisti gan krietni vairāk domāja par aizliegumu ievērošanu. 19 gadus vecais frīstaila slēpotājs Maksims Burovs atklājis visai interesantu faktu par to, no kā visvairāk baidās četrgades lielākā ziemas sporta foruma mājvietā.

Burovs pēc olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas sarunā ar "Sport Express" žurnālistiem atklāja pasākuma laikā un spēļu mājvietā izjūt svētku atmosfēru, ko gan nedaudz bojā kādas specifiskas bailes.

"Ir svinīga sajūta. Es pirmo reizi piedalījos atklāšanas ceremonijā, tāpēc jūtos lieliski. Mums ir lielisks komandas gars: visi jautrojas, savā starpā fotografējas. Visi bija laimīgu un cerēja uz to, ka viss izdosies olimpiskajās spēlēs. Bija ļoti patīkami redzēt, ka līdzjutēji mūs atbalsta, tomēr vienlaikus tas raisa arī nelielas bailes. Iespējams, viņi mūs fotografēs ar karogiem fonā, tāpēc esam noraizējušies, jo tas mums nav atļauts. Jebkurā gadījumā man ir milzu prieks, ka viņi ir atbraukušie uz šejienu un nav mūs pametuši šajā grūtajā brīdī," sarunā ar pazītamo Krievijas mediju atklājis Burovs.

Šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs neslēpj, ka viņam un citiem "olimpiskajiem sportistiem no Krievijas" ir bail par daudzo Krievijas fanu vēlmi fotografēties ar sportistiem. Dauziem šīs valsts līdzjutējiem allaž ir līdzi karogi vai kāda cita valsts simboliku, kuras tuvumā sportistiem nav atļauts atrasties.

Citi šobrīd lasa

Ģimenes ārsts atklāj spēcīgu diētu, kas var samazināt vēža, demences un sirds slimību risku
Kolaborants atklāj, kā notika ukraiņu deportācijas
Princis Viljams esot greizsirdīgs uz brāli Hariju par viņa panākumiem. Kāpēc?
Skatīt visus komentārus