Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pirmā formula šķeļas

Citi sporta veidi
2009. gada 19. jūnijā 09:15 2009. gada 19. jūnijā 09:15
 
Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāts ceturtdien piedzīvoja šķelšanos, astoņām komandām paziņojot par alternatīvu sacensību organizēšanu jau nākamajā sezonā.

­

Šīs visas formulas vienkopus mēs laikam vairs neredzēsim


Pirmās formulas komandu asociācija (FOTA) informēja par gatavību izveidot čempionātu, kas būs alternatīva Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotajām F-1 sacīkstēm. FOTA apvieno „McLaren”, „BMW Sauber”, „Renault”, „Toyota”, „Brawn”, „Ferrari”, „Red Bull” un „Toro Roso” komandas. FIA nosacījumiem iepriekš piekrita „Williams” un „Force India” komandas, kā arī F-1 potenciālie jaunpienācēji „USF1”, „Campos” un „Manor”.

FOTA nevēlējās piekrist FIA plāniem ieviest F-1 izmaksu griestus un arī citos jautājumos pusēm bija atšķirīgs viedoklis par sporta veida attīstību.

„Ir kļuvis skaidrs, ka komandas vairs nevar turpināt kompromisus uz fundamentālu sporta vērtību rēķina. Komandām nav citas iespējas, kā sākt gatavot jaunu čempionātu, kas atbilst tās dalībnieku un sponsoru vērtību izpratnei,” teikts FOTA komandu paziņojumā.

Jaunajam čempionātam būs caurspīdīga organizatoriskā sistēma, vienoti noteikumi, un tas būs atvērts jauniem dalībniekiem, sola FOTA komandas.

BNS/ Foto: AFP


Citi šobrīd lasa

Vienai zodiaka zīmei šopavasar neticami veiksies. Kas ir šis laimīgais?
Tā notika dokumentālās filmas "Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks" pirmizrāde
"Putins viņu nogalināja, taču nesalauza": Maskavā ļaužu jūra turpina likt ziedus uz Arktikas kolonijā nomocītā Alekseja Navaļnija kapa 3
Pievienot komentāru