Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ja tu nezvani bijušajam vai bijušajai, lai pateiktu, cik labi viņi izskatās savās brīvdienu bildēs, nevajag spiest arī "patīk" pie viņa atvaļinājuma foto Facebook vai Instagram, saka psihoterapeite. (Foto: unsplash.com)

 

Anna pēc šķiršanās: "Kāpēc bijušais draugs pētī manu "Instagram", ja reālajā dzīvē nekomunicējam?" 2

Attiecības
2020. gada 22. jūlijā 11:05 2020. gada 22. jūlijā 11:05
  Jauns.lv
Sekošana līdzi bijušā partnera sociālajos tīklos publicētajam saturam, tas ir, ierakstu skatīšana, komentēšana, reaģēšana ar "patīk", ja reālajā dzīvē visi kontakti ir pārtraukti, ir neveselīgs un pat kaitīgs ieradums, uzskata eksperti.

Tendence, kad cilvēki sociālajos medijos seko līdzi un un reaģē uz bijušo partneru ierakstiem, šādā veidā atgādinot par sevi, angļu valodā tiek apzīmēta ar terminu "orbiting". Šāda nemitīga atgādināšana par sevi ir psiholoģiski kaitīga, uz ekspertu teikto atsaucas menshealth.com. Rakstā tiek uzsvērts - šāda uzvedība, pārtraucot kontaktus reālajā dzīvē, bet turpinot par sevi atgādināt soctīklos, patiesībā ir jauna veida ignorēšana ("ghosting"). 


Par jauno ignorēšanu šo parādību pirmoreiz nosauca rakstniece Anna Jovina (Anna Iovine) savā 2018. gadā sarakstītā esejā. Kā vēstīts publikācijā, viņa pati ar šo parādību saskārusies ne reizi vien. Daudzus gadus pēc koledžas beigšanas viņa pēkšn pamanīja, ka bijušais puisis skatās viņas publicētos īsos stāstiņus (stories) Instagramā, kaut reālajā dzīvē viņi nekontaktējas.

"Sākumā par to īpaši nedomāju, kaut gan nobrīnījos, ka viņš joprojām vēro manu dzīvi soctīklos (kaut savulaik pameta, vienkārši uzrakstot īsziņu). Pēc tam, kad viņš noskatījās vēl vienu un pēc tam nākamo manu "instastoriju", es biju diezgan pārsteigta. Vārdu sakot, es redzu, ka viņš noskatās visus manus īsos stāstiņus Instagramā," raksta autore.  

Tālāk tekstā lasi - kāpēc viņi tā dara, un kā rīkoties šādā situācijā:

0 /4
Tēmas: Instagram

Citi šobrīd lasa

Viena brokastu pārslu porcija katru dienu – zinātnieki atklāj, cik ļoti tas var kaitēt veselībai
Eksperts: "Rīgas satiksmes" jaunais logo piemērots adīšanas uzņēmumam 8
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli
Skatīt visus komentārus