Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lomās - Guna Zariņa un Reinis Boters. (Foto: Publicitātes foto)

Pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Artūrs Skrastiņš nedrīkst būt noguris"

Kultūra
2023. gada 9. oktobrī 11:30 2023. gada 9. oktobrī 11:30
  Pastaiga
Rīgas cirkā 2023. gada 20. oktobrī pirmizrādi piedzīvos teātra trupas "Kvadrifrons" iestudējums ar intriģējošu nosaukumu - “Artūrs Skrastiņš nedrīkst būt noguris".

Izrāde izsekos fiktīvi dokumentālam stāstam par to, kā teātra kritiķe Līvija Dūmiņa sešpadsmit gadu garumā raksta grāmatu par aktieri Artūru Skrastiņu.


Līvija par Artūru uzzina visu: kā Artūrs redz sevi, kā Artūru redz citi, no kā Artūrs baidās, pēc kā Artūrs tiecas. Viņa uzzina, kas Artūram vainas. Līdz pienāk diena, kad Līvija Artūru izprot labāk, nekā viņš pats.

Izrādes autori atklāj: “Tas ir izdomāts stāsts par nenotikušu atgadījumu, ko iedvesmojuši divi cilvēki un grāmata. Ir mazliet piemirsies, par ko tieši šī grāmata ir, bet, iespējams, tā ir par neremdināmu apmātību, pārdabisku mīlestību un identitātes neviennozīmīgo dabu. Tu esi tas, kam izvēlies veltīt savu laiku, uzmanību un rūpes. Tu esi tas, par ko tevi uzskata. Tu esi tas, kas gribi būt.”

Foto: Publicitātes foto

Izrādes tapšanu iedvesmojusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” (2020, apgāds Zvaigzne ABC). Sešpadsmit gadu garumā tapušais sējums ir apjomīga monogrāfija, kurā skrupulozi atklājas, kā laiks ir spējis mainīt un attīstīt mākslinieka radošo darbību, domāšanas veidu un vērtības.

Lai arī izrāde ir balstīta minētās grāmatas motīvos, izrādes autori iestudējumu veidojuši nevis kā biogrāfiski un faktuāli precīzu pieminekli konkrētā mākslinieka radošās attīstības ceļam, bet gan kā neslēptu fikciju, izrādes ietvaros ap iespaidīgo sējumu veidojot poētisku mistifikāciju un reflektējot par jautājumiem, kas saistīti ar radošas, sabiedrībā pazīstamas personas identitāti.

Idejas, teksta un inscenējuma autori - Rūdolfs Gediņš un Klāvs Mellis.  Lomās - Guna Zariņa un Reinis Boters. Komponists - Jānis Šipkēvics, mūzikas režisors - Kārlis Tone, scenogrāfe un vizuālā māksliniece - Kate Krolle, gaismu māksliniece - Nikola Suhareva.

Vēl portālā

Aizmirsu, kur noliku brilles, un kārtējo reizi nevaru atrast atslēgas. Kad jāsāk satraukties, ka atmiņa sākusi "pieklibot"?
Jāmācās šķirot kartupeļu mizas un olu čaumalas: Latvijā ievieš bioatkritumu šķirošanu 2
C vitamīns ādas skaistumam un veselībai
Pievienot komentāru