Kristīne Garklāva. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

"Pastaiga" sasniegumu tops - Latvijas gada sievietes medijos 2022

Topi
2022. gada 27. augustā 11:57 2022. gada 27. augustā 11:57
  Pastaiga
Katru gadu žurnāls "Pastaiga" veido Latvijas sieviešu sasniegumu topu, un ik reizi, apkopojot žurnāla izvēlēto ekspertu viedokļus, pārņem neizmērojams lepnums un apziņa - Latvijas bagātība ir izglītotas, uzņēmīgas, izcilas, mērķtiecīgas un talantīgas sievietes. Lūk, Latvijas gada sievietes medijos (reklāma, mārketings, sociālie tīkli).

Uzdrīkstēties, īstenot savas ieceres un apņēmīgi virzīties uz mērķi. Pieņemt lēmumus – bieži vien ne tos vieglākos –, apzinoties, ka tas var izraisīt viļņošanos sabiedrībā. Būt uzmanības centrā, uzņemties vadību un atbildību. Spēt izveidot lielisku komandu, jo kopā var izdarīt un sasniegt vairāk. Iestāties pret muļķību un aprobežotību, cīnīties pret netaisnību… Paveikt šķietami nepaveicamo, spēt redzēt tālāk par apvārsni un palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Nekas no tā nav viegli un vienkārši, bet, lūk, sievietes, kuras to spēj! Profesionāles ar viedokli un mugurkaulu, kas nebaidās kļūt neērtas un sekot ideāliem. Sievietes, kuru paveiktais liek aizrauties elpai un iedvesmo. Visu cieņu, dāmas, lepojamies ar jums un jūsu panākumiem! Paldies, ka darāt visu, lai mēs dzīvotu labākā sabiedrībā!


Lai gan Pastaigas sasniegumu topu veido redakcijas izvēlēto ekspertu viedokļi, tas ik gadu atspoguļo aktuālos notikumus un izceļ gaismā sievietes, kas uzmirdzējušas un sevi spilgti pierādījušas to kontekstā. Karš Ukrainā licis paraudzīties ar citām acīm uz neskaitāmiem jautājumiem, izvirzot priekšplānā drošību, kiberdrošību, uzticamu informāciju un reālu palīdzību kara bēgļiem. Arī topa nominantu vidū redzam, cik ļoti mēs, līdzcilvēki, novērtējam sievietes, kas dara visu iespējamo un neiespējamo, lai savas kompetences un iespēju robežās palīdzētu stiprināt mūsu valsts drošību, informētu sabiedrību un risinātu ar bēgļiem saistītus jautājumus. Viņu vidū ir NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže, Cert.lv vadītāja Baiba Kaškina, žurnālistes Ieva Vārna un Kristīne Garklāva, ukraiņu atbalsta centra Common Ground Andrejsalā dibinātājas un iniciatīvas autores Ieva Irbina un Inese Dābola. Mums ir lieliskas zinātnieces, tehnoloģiju ekspertes, juristes, ekonomistes, uzņēmējas, uzņēmumu vadītājas, mediķes, politiķes, kultūras un mediju darbinieces, arhitektes, dizaineres, modes mākslinieces, sportistes, fitnesa treneres un aktīvistes, kas veic milzu darbu, rūpējoties par tiem, kuri nonākuši grūtībās. Iedvesma ikvienam, jo mums visām un visiem taču ir pa spēkam darīt vairāk.

Eksperti

Pēteris Strautiņš, Luminor bankas ekonomists
Renāte Strazdiņa, Microsoft Veselības aprūpes un dzīvības zinātņu nozares klientu transformācijas vadītāja Eiropas, Vidējo Austrumu un Āfrikas reģionā
Liene Briede, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra direktore, Eiropas Inovāciju padomes valdes locekle
Linda Saulīte, komunikāciju aģentūru grupas Dentsu Latvia valdes locekle, RTU pasniedzēja un doktorante
Egija Gailuma, uzņēmēja, OX Drive līdzīpašniece
Gunda Vaivode, LR 3 Klasika direktore
Dace Zavadska, Imunizācijas valsts padomes vadītāja, RSU profesore, bērnu infektoloģe
Sanita Osipova, Latvijas Universitātes profesore, Dr. iur.
Zita Zariņa, Latvijas Bankas padomes locekle
Baiba Rubesa, SIA Novatore dibinātāja un NOVATORE Impact Summit, kas notiks 22.–23. septembrī, idejas autore un virzītāja
Ingūna Skuja, keramiķe un porcelāna māksliniece, dueta Skuja Braden dalībniece
Aigars Rostovskis, LTRK prezidents, Biznesa augstskolas Turība īpašnieks
Ivars Norvelis, Porsche Latvia valdes loceklis
Pēteris Bajārs, biroja Outofbox vadošais arhitekts
Ilze Bagatska, zvērināta advokāte, brīvprātīgā ukraiņu basketbolistu koordinatore Latvijā

Latvijas 2022. gada izcilākās sievietes medijos (reklāma, mārketings, sociālie tīkli)

Kristīne Garklāva, TV3 ziņu moderatore, ilgtspējas ideju vēstniece

“Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, savos sociālajos tīklos nepārtraukti informē sabiedrību par notikumiem Ukrainā, kā arī izveidojusi live sarunas ar patlaban nozīmīgiem cilvēkiem, piemēram, NATO pārstāvjiem Baibu Braži un Jāni Sārtu, informējot sabiedrību par notiekošo un tā cēloņiem, iespējamiem risinājumiem un sekām.”
Pēteris Strautiņš

“Viena no aktīvākajām, nesot zaļo ideju Latvijas sabiedrībā un ar savu praktisko piemēru parādot, kā dzīvot ilgtspējīgi un videi draudzīgi. Šie jautājumi tuvākajos gados kļūs arvien aktuālāki, skars ikvienu sabiedrības locekli.”
Zita Zariņa

“Kristīne ir vairāk nekā tikai televīzijas seja, ko mēs redzam ik dienas. Viņa ar savu piemēru iedvesmo citus būt sociāli un pilsoniski aktīviem, aizstāvēt vērtības. Tas ir svarīgi visos laikos, bet jo īpaši tagad.”
Ivars Norvelis

Kristīne Garklāva. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Ieva Vārna, TV3 žurnāliste

“Vairākkārt devusies uz Ukrainas karstajiem punktiem, lai veidotu sižetus no karadarbības zonas un informētu Latvijas sabiedrību. Dokumentālās filmas Karš Ukrainā. Krievijas noziegumi līdzautore.”
Pēteris Strautiņš

“Par pašaizliedzīgu žurnālistikas darbu!”
Liene Briede

Ieva Vārna. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Dagnija Lejiņa, uzņēmēja, komunikācijas stratēģe, Lejiņa & Partneri vadītāja, Oratore un Novatore līdzdibinātāja

“Dagnijai vienmēr ir kāda jauna ideja, kā iedvesmot un iedrošināt sievietes darīt vairāk.”
Renāte Strazdiņa

Dagnija Lejiņa. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Krista Vāvere, mediju komunikācijas un prezentāciju prasmju trenere un konsultante

“Nezinu, vai šī viņai ir īstā kategorija, bet nepazīstu labāku runas un prezentāciju stāstu sagatavošanas meistari. Krista nemīl ārišķīgo, bet patieso un īsto, tāpēc pārsātinātajā informācijas laukā viņas spēja izstāstīt būtisko un viņas profesionalitāte, sagatavojot citus, ir zelta vērtē. Dziļa un fantastiska personība.”
Linda Saulīte

Krista Vāvere. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Laura Saulīte, digitālā satura autore, Generation Famous podkāsta (YouTube vietnē) veidotāja un grāmatas Priekā, par s*dīgu dzīvi! autore

“Laura veido ļoti kvalitatīvu saturu, kas vienlaikus iedvesmo, izglīto un ļauj paskatīties uz dzīvi ar citām acīm.”
Egija Gailuma

Laura Saulīte. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Ieva Aile, Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas vadītāja

“Sabiedriskā medija salīdzinoši pieticīgajos apstākļos izveidojusi jaunu multimediju nodaļu, kas audiālo padara arī vizuālu un visu saturu ērti lietojamu aplikācijā. Viņas enerģijas lādiņš trāpa ne tikai darba procesā, bet iedvesmo arī savstarpējā ikdienas komunikācijā.”
Gunda Vaivode

Ieva Aile. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Anda Rožukalne, Latvijas sabiedrisko mediju tiesībsardze

“Pirmā šajā ļoti nozīmīgajā amatā, kas norāda uz nozares un arī politiķu augsto uzticības līmeni Rožukalnes kundzei. Iepriekš viņa ir darbojusies gan praktiskajā žurnālistikā, gan akadēmiskajā vidē, veidojot Latvijā izpratni par to, kā strādāt profesionāli un ievērojot ētiku. Rosinājusi publiskas diskusijas par tēmām, kas kādā brīdī ir bijušas kā karsti kartupeļi. Plašsaziņas līdzekļu sirdsapziņa.”
Sanita Osipova

Anda Rožukalne. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Inga Spriņģe un Sanita Jemberga, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica žurnālistes

“Re:Baltica profesionāli un ilgstoši turpina izgaismot procesus, kas kaitē Baltijas sabiedrībai.”
Baiba Rubesa

Inga Spriņģe. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Sofija Kozlova, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja un studentu filozofijas žurnāla Tvērums dibinātāja

“Sofija prasmīgi veido šā gada Venēcijas biennāles publiskās attiecības.”
Ingūna Skuja

Sofija Kozlova. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Ija Circene-Groša, LTV Ziņu dienesta atbildīgā redaktore

“Ija darbojas Latvijas Televīzijā. Dinamiska, mūsdienīga pieeja jautājumiem, ātra reakcija, patīkama komunikācija. Kaut mums būtu vairāk tādu cilvēku valsts iestādēs!”
Aigars Rostovskis

Ija Circene-Groša. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Maija Rozenfelde, studijas Nord ID partnere un dizaina direktore

“Maijas veidotā grāmata Stories in Sounds, kas veltīta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgadei, nojauc robežu starp grāmatu dizainu un virtuālo realitāti. Maijas darbs bija mans absolūts favorīts Dizaina gada balvas pieteikumu klāstā. Ieguvis ne tikai to, bet arī Latvijas Kultūras ministrijas balvu.”
Pēteris Bajārs

Maija Rozenfelde. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Maija Rozīte, radio Star FM ētera personība, balss, pasākumu vadītāja, dīdžejs

“Erudīts un pozitīvs cilvēks. Var tikai apbrīnot vieglumu, ar kādu Maija visur darbojas, un viņas eleganto izturēšanos pret publiku.”
Ilze Bagatska

Maija Rozīte. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Citas "Pastaiga" Latvijas sieviešu sasniegumu topa nominantes skati šeit

Vēl portālā

Izglītības eksperts no Norvēģijas: "Diemžēl esmu redzējis, kā divgadnieki bērnudārzā sēž nekustīgi, uz galda saliktām rokām" 1
Piedaloties teju 100 miljoniem cilvēku, pētījumā atklātas divas jaunas Covid vakcīnu blakusparādības
Dace Pūce atklāj savu skaistuma un labās formas noslēpumu: "Ja tev kaut kas sāp – ir jākustas"
Pievienot komentāru