Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Lielbritānijā pirmais cilvēka saslimšanas gadījums ar jauno cūku gripas celmu; eksperti steidz ierobežot slimības izplatību

Esi vesels
2023. gada 27. novembrī 16:00 2023. gada 27. novembrī 16:00
  Jauns.lv
Veselības aizsardzības amatpersonas paziņoja, ka kāds brits ir kļuvis par pirmo Lielbritānijā, kuram diagnosticēts jaunais cūku gripas celms. Pēc tam, kad šī persona apmeklēja ģimenes ārstu Ziemeļjorkšīrā ar elpošanas traucējumiem, tika veikts tests uz šo vīrusu, kas izrādījies pozitīvs. 

Veselības aprūpes speciālisti steidzami strādā, lai atrastu infekcijas avotu, un tiek apzināti inficētās personas tuvie kontakti. Pacientam bija viegli simptomi, un tagad viņš ir atveseļojies, teikts UKHSA paziņojumā.


Pagaidām ir pāragri spriest, vai jaunajam celmam, ko nosauca par H1N2, varētu būt pandēmijas potenciāls. Šis paveids atšķiras no H1N1 celma, kas izraisīja 2009. gada uzliesmojumu, kura laikā tikai Apvienotajā Karalistē vien mira 457 cilvēki.

Pasaulē ir reģistrēti tikai aptuveni 50 H1N2 celma saslimšanas gadījumi cilvēkiem. H1N2 celmu var pārnest no cūkām uz cilvēkiem tieša kontakta ceļā, bet tikai retos gadījumos tas izplatās starp cilvēkiem.

Saskaņā ar noteiktajiem protokoliem tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kā šī persona inficējās, un novērtētu, vai ir vēl citi ar to saistīti gadījumi.

H1N1 celms pirmo reizi tika konstatēts 2007. gada aprīlī Ziemeļamerikā, bet ātri izplatījās ASV un visā pasaulē. Līdz brīdim, kad PVO 2007. gada jūnijā to pasludināja par pandēmiju, tas bija izplatījies 74 valstīs un teritorijās. PVO paziņoja, ka pandēmija ir beigusies 2010. gada augustā.

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams kliedē baumas par sazvērestības teoriju, ka princese Ketrīna it kā atrodoties komā
Traģēdija Ropažu pusē: noslīkst sešus gadus vecs bērns
FOTO: pie Kristapa Porziņģa sāniem pievilcīga tumšmate. Vai mūsu basketbola spīdeklim jauns sirdsāķītis?
Pievienot komentāru