Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Profilaktiskās apskates laikā ārsts pacientu iztaujā par veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā izmēra asinsspiedienu un pulsu. (Foto: Shutterstock)

Aicina iedzīvotājus bez maksas apmeklēt ārstu 2

Esi vesels
2023. gada 28. augustā 05:20 2023. gada 28. augustā 05:20
  Jauns.lv
Pacientus, kuri pēdējo trīs gadu laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta ar sūdzībām par veselību, Nacionālais veselības dienests (NVD) tomēr aicina veikt valsts apmaksātu profilaktisko apskati.

Lai līdz šā gada beigām ārstu prakses varētu organizēt savu darbu un individuāli uzrunāt šos pacientus ierasties uz apskati, piešķirti 5,5 miljoni eiro. Šos līdzekļus var izmantot atbilstoši konkrētas prakses vajadzībām, piemēram, papildu darba laika apmaksai, papildu darbinieku piesaistei, nepieciešamo informācijas tehnoloģiju vai rīku iegādei.


Profilaktiskās apskates laikā pacientam uzdod jautājumus un izvērtē veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā mēra asinsspiedienu un pulsu, izklausa sirdsdarbību un plaušas, iztausta vēderu, apskata limfmezglus, novērtē vairogdziedzera stāvokli, sievietēm krūšu dziedzerus, veic citas pārbaudes. Pēc apskates ārsts var ieteikt papildu izmeklējumus, speciālistu konsultācijas, sniegt ieteikumus, kam turpmāk vajadzētu pievērst uzmanību.

Lai ģimenes ārstu praksēm iedzīvotāju uzrunāšana būtu iespējami ātra un ērta, NVD apkopojis un nosūtījis sarakstus ar viņu praksēs reģistrētajiem pacientiem, kurus nepieciešams uzrunāt. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā pie sava ārsta nav vērsušies vairāk nekā 320 000 iedzīvotāju.

Par katra pacienta apzvanīšanu ģimenes ārstu prakse NVD elektroniskā sistēmā norādīs manipulāciju. NVD uzraudzīs sistēmā ievadītos datus par uzrunātajiem pacientiem un veiktajām profilaktiskajām apskatēm, veiks apmaksu no valsts budžeta līdzekļiem.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Skatīt visus komentārus