Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kadrs no "Bimervax" vakcīnas prezentācijas Spānijā. (Foto: EPA/Scanpix)

Spāņi radījuši jaunu Covid-19 balstvakcīnu, ko grib apstiprināt Eiropas Zāļu aģentūra

Esi vesels
2023. gada 10. aprīlī 22:07 2023. gada 10. aprīlī 22:07
  Jauns.lv/LETA
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) iesaka reģistrēt Covid-19 vakcīnu "Bimervax" kā balstvakcīnu personām no 16 gadu vecuma, kuras iepriekš vakcinētas ar mRNS jeb informāciju nesošo RNS Covid-19 vakcīnu, informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Spāņu farmācijas uzņēmumā "HIPRA Human Health S.L.U." izstrādātā vakcīna "Bimervax" satur laboratorijas apstākļos ražotu proteīnu, kas satur daļu no SARS-CoV-2 vīrusa alfa un beta paveidu pīķa proteīniem.


CHMP secināja, ka tagad ir pieejami pietiekami pārliecinoši dati par šīs vakcīnas kvalitāti, drošumu un imūngenitāti, lai ieteiktu tās reģistrāciju Eiropas Savienībā (ES). Sagaidāms, ka "Bimervax" balstdeva atjaunos aizsardzību pret Covid‑19 personām no 16 gadu vecuma vismaz tikpat efektīvi kā vakcīna pret Covid-19 "Comirnaty".

"Bimervax" drošuma profils ir salīdzināms ar citu Covid-19 vakcīnu drošuma profiliem. "Bimervax" biežākās blakusparādības ir sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, nogurums un muskuļu sāpes. Tās parasti ir vieglas līdz vidēji smagas un pāriet pāris dienu laikā pēc vakcinācijas.

Paredzēts, ka tiks turpināta vakcīnas drošuma un efektivitātes uzraudzība ES, izmantojot ES farmakovigilances sistēmu un uzņēmuma un Eiropas iestāžu veiktos papildu pētījumus.

Balstoties uz pieejamajiem pierādījumiem, CHMP secinājusi, ka "Bimervax" sniegtie ieguvumi atsver tās riskus, un ieteikusi piešķirt vakcīnai standarta reģistrācijas apliecību ES.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 10
Latviešu hokejistiem, kuri piedalās Putina atklātās sporta spēlēs Krievijā, atņemtas licences 3
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
Pievienot komentāru